kanopaNagų sukeltos problemos gali būti didelio skausmo priežastis karvėms, taip pat jos tiesiogiai paveikia duodamos produkcijos kiekį, kadangi sergančios karvės rečiau prieina prie pašaro takų ir girdyklų, todėl labai svarbu išvengti ar kuo anksčiau pastebėti nagų pažeidimų simptomus.

Šlapios grindys sukelia riziką karvėms paslysti ir susižeisti. Tokiomis aplinkybėmis karvės mažiau vaikšto, arba vaikšto pakraščiais atsargiai dėdamos kojas po vieną ir nuleidusios galvas. Taip pat grindyse esantys plyšiai, duobės ar kiti nelygumai padidina riziką patirti galūnių traumą.

Skreperinis valymo būdas turi teigiamą poveikį nagų būklei – jos greičiau išdžiūsta ir yra mažesnė tikimybė užsikrėsti infekcija. Tačiau skreperis trukdo karvėms ir jos bijodamos ant jo užlipti, vengia vaikščioti takais.

Guoliavietės. Bursitai ir nutrynimai atsiranda nuo jėgos veikiančios kulkšnies sritį karvei gulantis ar stojantis. Tai parodo, kad guoliavietės yra per kietos, jose per mažai kraiko, jos slidžios ar netinkamai išplanuotos. Sergančioms karvėms žymiai sunkiau atsistoti ir išlaikyti pusiausvyrą, nei sveikoms, jos gali paslysti ir susižaloti nagas į guoliaviečių kraštus. Drėgnose guoliavietėse dėl odos permirkimo karvė nuplinka, ar mikroorganizmais užteršiami smulkūs odos sužalojimai, dėl ko lengviau plinta odos infekcijos.
 
Acidozė (didžiojo prieskrandžio turinio parūgštėjimas) sukelia laminitą. Nuodingos medžiagos kraujyje pažeidžia mažas kraujagysles, ypač nagų ir sąnarių. Tai sukelia skausmą ir sulėtina eiseną. Karvės sunkiai gulasi ir keliasi, dėl to atsiranda bursitai ant kulkšnių.

Purvinos nagos parodo, kad takuose yra daug mėšlo, kad mėšlas yra labai skystas, dėl to didelę dienos dalį nagos išlieka drėgnos. Gramdikliu arba kitu būdu reikia nusausinti ir išvalyti grindis ir taip sudaryti geresnę aplinką nagoms. Kadangi purvinos ir drėgnos nagos lengviau užkrečiamos kokia nors liga (minkštos nagos ir oda, mėšle gausu mikroorganizmų). Vonia nagoms tampa nebeefektyvi, nes greitai užteršiama, be to nuplautos kojos nenudžiūva ir vėl užteršiamos nešvarumais. Taip pat nuo nešvarių kojų lengvai pernešamos bakterijos ant tešmens, tai padidina riziką susirgti mastitu.

Milda Michailovskytė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos