baneris leidinys

Vyriausybė, dėliodama ateinančių metų valstybės biudžeto projektą, juda sutarimo link, o problemų dar kyla dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo ir dėl švietimo darbuotojų bei statutinių pareigūnų atlyginimų.

"Esame numatę pakankamai ženkliai, vidutiniškai 10 proc., mažinti visus darbo užmokesčio fondus ir tuo pasiekti 800 mln. litų taupymo efektą.

Dar diskutuojame, kaip tai būtų realizuota atskiruose sektoriuose, kuriems toks mažinimas sukelia papildomų rūpesčių, galbūt yra sunkiau reguliuoti etatų skaičių ir mokamų atlyginimų dydį. Turiu galvoje šveitimą ir statutinius pareigūnus.

Visa kita daugmaž aišku", - po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams penktadienį sakė Premjeras Andrius Kubilius.

Pasak jo, kitų metų deficitas valstybės ir "Sodros" biudžetuose turėtų būti panašus į šių metų, o išplatintos 1,5 mlrd. JAV dolerių vertės obligacijų emisijos deficitui dengti neužteks, todėl skolintis teks ir ateinančiais metais.

"Deficitas turėtų būti apie 9-9,5 proc., nominalia suma tai viršija 8 mlrd. litų, tai akivaizdu, kad norėdami tokį deficitą finansuoti kitais metais tikrai turėsime skolintis", - teigė Vyriausybės vadovas.

Konkrečių planuojamo ateinančių metų valstybės biudžeto skaičių A. Kubilius nepasakė, tačiau sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas atskleidė, kad finansavimą sveikatos apsaugai svarstoma mažinti 300-700 mln. litų.

"Nuo finansavimo priklausys ir sveikatos apsaugos sistemos reformos greitis. Jeigu viena suma, sprendimus turėsime daryti labai skaudžius ir labai greitai, jeigu suma kiek didesnė, mūsų reformos žingsniai bus socialiai ramesni", - sakė A. Čaplikas.

Pasak jo, galutinio sprendimo nėra, tačiau finansavimas sveikatos apsaugai turėtų siekti nuo 3,6 mlrd. iki 4 mlrd. litų. 2009-ųjų valstybės biudžete buvo numatyta skirti 4,7 mlrd. litų, tačiau po biudžeto tikslinimo suma buvo sumažinta iki 4,3 mlrd. litų.

ELTA ir „Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos