baneris leidinys

Darbdaviams ir išeinantiems iš darbo žmonėms dabar bus paprasčiau tvarkyti dokumentus.

Spalio 28 dieną (trečiadienį) Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo tikslinami Apdraustųjų ir socialinio draudimo išmokų registro nuostatai.

Nutarimu nustatoma, kad draudėjai, teikiantys duomenis apie asmenų valstybinio socialinio draudimo pabaigą dėl apdraustojo žmogaus atleidimo iš darbo, nurodytų ir teisinį pagrindą, kodėl jis buvo atleistas. Ši informacija būtų siunčiama “Sodrai” kartu su pranešimu apie apdraustojo valstybinio socialinio draudimo pabaigą.

Taigi draudėjams nebereikės rengti pažymų atleistiems darbuotojams apie darbą įstaigoje ar įmonėje, o darbo netekusiems asmenims - teikti minėtų pažymų teritorinėms darbo biržoms, kad šios galėtų skirti nedarbo išmoką. Darbo biržos informaciją gaus tiesiai iš “Sodros”, teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Pagal dabar galiojančią tvarką, nedarbo socialinio draudimo išmokos nemokamos tiek mėnesių, už kiek buvo išmokėta išeitinė pašalpa. Informaciją apie darbdavio išmokėtą išeitinę išmoką, taip pat apie atleidimo priežastis, apdraustasis asmuo iki šiol privalėjo pats pateikti Darbo biržos teritoriniam skyriui.
 
ELTA ir „Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos