baneris leidinys

shutterstock 1368658232
Esu jaunas specialistas, ką tik baigęs mokslus. Pirmą kartą dalyvavau pokalbyje dėl darbo, kurio tikrai norėčiau. Tačiau per jį potencialus darbdavys iš vėžių išmušė, kai paklausė, ar stočiau į profesinę sąjungą. Žinau tik tiek, kad profesinės sąjungos atstovauja darbuotojų interesams. Ar man stoti į ją? O gal nebūsiu priimtas į darbą tokiu atveju?
 
Valstybinės darbo inspekcijos ekspertai komentuoja: profesinės sąjungos tikrai gina darbuotojų teises ir interesus nuo darbdavio savivalės ir užtikrina, kad abi pusės sąžiningai ir profesionaliai kalbėtųsi. Tačiau darbdavys neturi teisės užduoti tokio klausimo, nes profesinės sąjungos yra nepriklausomos nuo darbdavio. Iš klausimo neaišku – gali būti, kad per pokalbį dėl darbo potencialus darbdavys norėjo pasakyti, kad jų įmonėje veikia profesinė sąjunga, užtikrinanti darbuotojo teisių ir interesų gynimą.

Gindamos narių teises profesinės sąjungos turi didelių galių. Pavyzdžiui, jos gali kontroliuoti, kaip darbdavys vykdo su jų atstovaujamų darbuotojų interesais susijusius įstatymus ir susitarimus. Taip pat profesinės sąjungos netgi gali reikalauti panaikinti įstatymus pažeidžiančius darbdavio sprendimus. Svarbu atsiminti, kad profesinė sąjunga užtikrina darbuotojo ir darbdavio dialogą, kolektyvines derybas, sutarčių sudarymą.

Jei turite daugiau klausimų, kviečiame konsultuotis su Valstybine darbo inspekcija arba įsilieti į socialinį dialogą internete adresu www.socdialogas.lt
Partneriu logo1

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos