baneris leidinys

Nors gyvenamieji rąstiniai namai nuo seno buvo vertinami kaip puikus pasirinkimas sezoniniam poilsiui, šiais laikais jie vis mažiau skiriasi nuo namų, kuriuose galima gyventi ištisus metus. Dėl unikalios medienos išvaizdos, ilgaamžiškumo ir kitų savybių, mediniai nameliai šiandien yra viena populiariausių gyvenamųjų namų rūšių rinkoje. Įmonės www.meistronamai.lt specialistų teigimu, įvairių tipų gyvenamųjų rąstinių namelių fasado apdaila suteikia galimybę sukurti unikalų, šiuolaikišką tokio namo stilių, kuriame mediena tampa ne paprastumo ir mažos kainos, o prabangos ir natūralumo simboliu.
 
 2nd article 1st image

Rąstinių namelių fasadų apdaila: skirtingų fasadų pranašumai

Kiekvieno namo sienos yra nuolat veikiamos įvairių oro sąlygų, todėl statant gyvenamąjį rąstinį namelį ne mažiau dėmesio nei būsimai namo išvaizda reikėtų skirti jo sienų apsaugai, kurią dažniausiai lemia pasirinktas fasado tipas bei jo tinkamas įrengimas. Žemiau Meistro Namai ekspertai apžvelgia du populiariausius fasadų tipus, kuriuos vertėtų apsvarstyti nusprendus jog rąstiniai namai galėtų būti tinkamiausias pasirinkimas jūsų sklypui.

Ventiliuojami fasadai
Pasak Meistro Namai ekspertų, dėl vis didėjančios apdailos medžiagų įvairovės ir išskirtinių pranašumų ventiliuojami fasadai tampa vis dažnesniu pasirinkimu statant rąstinius namus.

Vėdinami fasadai skiriasi nuo kitų tipų fasadų tuo, kad jų konstrukcijos metu tarp sluoksnio, kuris dedamas ant išorinės pastato sienos (šilumos izoliacijos) ir pakabintos išorinės apdailos yra paliekamas oro tarpas vėdinimui. Jo dėka ventiliuojami fasadai, palyginti su kitų tipų fasadų konstrukcijomis, turi daug reikšmingų pranašumų: nuo išskirtinės namo sienų apsaugos iki nepralenkiamo ilgaamžiškumo.

Tokiu atveju namo išorės apdailai dažniausiai naudojamos vandeniui ir ugniai atsparios apdailos plokštės, kurios leidžia užtikrinti ne tik aukščiausią namo konstrukcijų apsaugos lygį, bet ir nuspręsti, kaip atrodys jūsų rąstiniai namai.

 2nd article 2nd image

Vienas didžiausių ventiliuojamo fasado privalumų, kurį pabrėžia www.meistronamai.lt ekspertai, yra apsauga nuo drėgmės pertekliaus sukeliamų problemų. Vanduo, prasiskverbiantis per išorinę fasado sieną ir pasiekiantis namo konstrukcijas, gali padaryti ypač didelę žalą. Šiuo atveju vėdinami fasadai užtikrina visapusišką gyvenamojo rąstinio namelio sienų apsaugą nuo drėgmės. Drėgmei prasiskverbus per fasado apdailą, į oro tarpą patekęs vanduo nuteka žemyn ir taip palieka pastato sieną. Sienoje paliktas oro tarpas tuo pačiu principu padeda pašalinti drėgmę iš salono, taip nesukurdamas terpės daugintis įvairiems mikroorganizmams ir veistis pelėsiui bei užtikrinant namo konstrukcijų apsaugą.

Antras, ne mažiau svarbus pranašumas yra tai, kad ventiliuojami fasadai dėl oro tarpo nepalieka šalčio tiltų ir leidžia padidinti šiluminę varžą, taip sumažinant bendrą namelio šilumos suvartojimą. Maža to, oro tarpas tarp fasado plokščių ir namo izoliacinio sluoksnio užtikrina natūralų fasado vėdinimą, taip reguliuojant optimalų drėgmės kiekį patalpose. Taip pat svarbu paminėti, kad renkantis ventiliuojamą fasadą, jo apdailos plokštės namo sienas visą laiką palieka šešėlyje, todėl karštuoju metų laiku rąstiniai namai pasižymi komfortabilia patalpų temperatūra.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – ventiliuojami fasadai gaisro atveju gali žymiai sumažinti gaisro nuostolius, o tai ypač svarbu, kai kalbame apie namą, pagamintą iš medinių konstrukcijų.

Šlapi fasadai

Antrasis, taip pat gana dažnai pasirenkamas gyvenamojo rąstinio namelio fasado apdailos būdas yra šlapias fasadas, kuriam būdinga viena pagrindinė, šilumą izoliuojanti medžiaga, apsauganti namą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Šiuo atveju gyvenamojo rąstinio namelio fasadas yra užbaigiamas naudojant pasirinktą dekoratyvinį tinką. Nors tokio tipo fasado namuose nėra gero oro vėdinimo, dėl itin aukšto šiltinimo savybių lygio jis leidžia gerokai sumažinti namo šildymo išlaidas, o tokio fasado kaina yra viena prieinamiausių rinkoje.

 2nd article 3rd image

Kalbant apie drėgnų fasadų pranašumus, Meistro Namai ekspertai pabrėžia jų išskirtinių izoliacinių savybių svarbą. Visų pirma, rąstiniai namai su tokio tipo fasadais leidžia padidinti šiluminę sienų varžą, nes šie fasadai dėl tinko nepalieka šalčio tiltų, taip sumažinant bendrą pastato šilumos sunaudojimą.

Be to, gera sienų izoliacija apsaugo nuo kondensato susidarymo vidinėse pastato konstrukcijose. Šis procesas turi įtakos ne tik sienų patvarumui bet ir ilgaamžiškumui, nes sienose besikaupianti drėgmė dažniausiai sukuria puikias sąlygas pelėsių ir kitų mikroorganizmų vystymuisi, o tai gali padaryti daugiau žalos, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kitas svarbus aspektas yra tai, kad tokio tipo fasadai puikiai sugeria ir garsą.

Atsižvelgiant į tai, kad šlapias fasadas yra ypač nelaidus karščiui ir šalčiui, jis taip pat palaiko optimalią patalpų temperatūrą. Naudojant tokio tipo šilumos izoliaciją rąstiniai namai bei jų sienos nebus linkusios užšalti, todėl ir konstrukcijoms neturės įtakos dideli temperatūros svyravimai. Svarbiu pranašumu laikoma ir prieinama drėgnų fasadų kaina.

Norėdami apie namo fasadus ir gyvenamųjų rąstinių namelių statybą bei priežiūrą sužinoti daugiau, apsilankykite www.meistronamai.lt.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos