baneris leidinys

savivaldybeDėl savivaldybių tarybų narių mandatų galės varžytis ne tik gyventojai, įrašyti į politinių partijų sąrašus, bet ir atskiri kandidatai.

Tai įteisinta naujos redakcijos Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme. Už jį trečiadienį balsavo 86 Seimo nariai, prieš - 11, susilaikė 15.

Kaip įtvirtinta įstatyme, asmuo pats gali išsikelti kandidatu, jeigu jo išsikėlimą parašais paremia ne mažiau kaip 10 procentų skaičiuojant vienam savivaldybės tarybos nario mandatui, bet ne mažiau kaip 100 tos savivaldybės rinkėjų. Išsikėlę kandidatai galės jungtis į išsikėlusių kandidatų jungtinius sąrašus, kuriuose turės būti ne mažiau kaip 2 išsikėlę kandidatai.

Pagal iki šio įstatymo priėmimo galiojusią proporcinę savivaldybių tarybų rinkimų sistemą, dėl savivaldybių tarybų narių mandatų galėjo varžytis tik į politinių partijų sąrašus įtraukti kandidatai.
 
Įstatymo pataisos parengtos siekiant įgyvendinti Konstitucinio Teismo 2007 m. vasario 9 d. nutarimą dėl Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo kai kurių nuostatų atitikimo Konstitucijai.

Konstitucinis Teismas konstatavo, kad įstatymo nuostatos, reglamentuojančios vien proporcinę savivaldybių tarybų rinkimų sistemą, kai nėra nustatyta, kad Lietuvos teritorijos administracinių vienetų nuolatiniai gyventojai gali būti renkami į atitinkamų savivaldybių tarybas ir būdami įrašyti į ne politinių partijų sudaromus kandidatų sąrašus, prieštarauja Konstitucijai.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

07

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos