baneris leidinys

kreivysNaujoje turizmo plėtros Lietuvoje koncepcijoje numatoma sukurti naują viešąją įstaigą - Lietuvos turizmo agentūrą, kuri vykdytų turizmo politiką, o ją formuotų ir planuotų Ūkio ministerijos Turizmo departamentas.

Ūkio ministras Dainius Kreivys sako, kad naujoji agentūra turėtų pradėti dirbti 2011 metų pradžioje, jau išrinkta įstaigos vadovė, numatyta valdyba iš verslo struktūrų, Ūkio ir Kultūros ministerijų atstovų.
 
G. Savickio nuotr.: Ūkio ministras Dainius Kreivys.
 
"Atrodo, dvidešimt metų turime turizmo politiką, tačiau yra nemažai elementų, ką reikėtų tobulinti ir gerinti. Pirmiausia mums trūksta kryptingos turizmo politikos, taip pat Lietuvos įvaizdžio ir žinomumo, kryptingai plėtojamos infrastruktūros, turizmo paslaugų pasiūlos kompleksiškumo, patrauklių turizmo pramogų ištisus metus", - Lietuvos turizmo trūkumus vardijo ministras.

Jo duomenimis, Lietuvoje išvykstamasis turizmas lenkia atvykstamąjį, todėl būtina subalansuoti šiuos turizmo srautus, nes niekada nebuvo dirbama kryptingai su turizmo kompanijomis, kurios veža turistus į Lietuvą.
 
Pasak D. Kreivio, didžiulė problema išlieka Lietuvos vizos posovietinių šalių - Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano, Azerbaidžano piliečiams, taip pat Izraelio gyventojams. Šią problemą ministras žada kartu su Užsienio reikalų ministerija išspręsti po pusmečio.

Ministro teigimu, pirmą kartą Lietuvoje suformuotos atvykstamojo turizmo kryptys - kultūrinis, aktyvusis (pažintinis) sveikatos ir dalykinis (konferencijų) turizmas, pastarosios kryptys - naujos Lietuvoje.

Kryptingai plėtojama turizmo infrastruktūra apimtų įvairius Lietuvos regionus - Žemaitijos aukštumą, pajūrį, Nemuno žemupį, Pietų Dzūkiją, Rytų Aukštaitijos ežeryną ir Vilniaus regioną. Kiekvienam regiono turizmo centrui būtų numatomi konkretūs veiklos planai ir aktyvus darbas su atvykstančiojo turizmo kompanijomis. Geriausias tokio modelio pavyzdys būtų Platelių ežero Žemaitijoje teritorija, kuri taps patraukliu maršrutu keliauti dviračiais, pėsčiomis, vandeniu ir aplankyti kaimo sodybas, kuriamą Šaltojo karo muziejų, dvarus, sakralinį paveldą bei kitus objektus.

Ūkio ministerijos duomenimis, turizmo finansavimui 2007-2013 metams iš ES Sanglaudos skatinimo veiksmų programos skirta 828 mln. litų, 22 mln. litų iš šios sumos skiriama rinkodarai.

"Reikia kryptingai koncentruotis į konkrečias turizmo zonas, nes lėšų turime ne per daugiausia, jas reikia naudoti kryptingai, labai tiksliai finansuojant objektus. Turizmas tarp keturių ūkio sričių yra tolygiai finansuojama kryptis, bet šių metų Lietuvos biudžeto lėšos turizmui sudaro vos per 5 mln. litų, visa kita gaunama iš ES fondų", - sakė ministras.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos