baneris leidinys

lazdaMinistrų Kabinetas pritarė darbo grupės išvadoms, kuriose konstatuojama, kad pensijos sumažintos proporcingai ir teisėtai, anksčiau priimtiems teisės aktams neprieštarauja kitų socialinių išmokų bei atlyginimų laikinas sumažinimas.

Vyriausybė taip pat nutarė, jog būtina patikslinti Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą, į jį perkeliant pensijų kompensavimo mechanizmo esminius principus.

Finansų ministrės Ingridos Šimonytės vadovaujama darbo grupė nagrinėjo, ar dėl Konstitucinio Teismo sprendimo būtina keisti galiojančius teisės aktus, šiuo metu reglamentuojančius pensijų, socialinių išmokų ir iš biudžeto mokamo darbo užmokesčio mažinimo tvarką. Pripažinta, jog galiojančių teisės aktų keisti nereikia.
 
"Viena iš svarbiausių KT nutarimo tezių yra ta, kad turi būti nustatyta riba, žemiau kurios mažinimas yra negalimas. Vadinasi, nėra matematikoje tokios formulės, kuri leistų tiesę paslinkti žemyn ir tuo pačiu išlaikyti minimalią ribą. Taigi, mūsų supratimu, apie proporcingumą reikia kalbėti plačiąja prasme, kad bendras pensijų pasiskirstymas turi būti toks pat, koks buvo iki mažinimo. Mūsų supratimu, ši sąlyga yra išlaikyta", - po Vyriausybės pasitarimo pirmadienį komentavo I. Šimonytė.

Anot jos, papildomai mažinama priklausomai ir nuo to, kiek pinigų gaunama ir kokio dydžio draudžiamosios pajamos yra.

"Įvertinę visas šias aplinkybes, tikrai manome, kad toks principas, koks yra įteisintas dabar, nereiškia, kad mažinama būtent dėl to, kad žmogus dirba tam tikrą darbą ar tam tikrą verslą", - sakė finansų ministrė.

Atitinkamus teisės aktų projektus, įgyvendinančius darbo grupės išvadas, pavesta parengti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos