baneris leidinys

simasiusVyriausybė pritarė teisingumo ministro siūlymui įtvirtinti lankstesnį peticijų teikimo ir nagrinėjimo mechanizmą, kuris leis piliečiams paprasčiau teikti pasiūlymus dėl teisinio reguliavimo keitimo, užtikrins skaidresnę teisėkūrą bei sutaupys biudžeto lėšų. Peticijas galės teikti ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys, įskaitant įvairias visuomenines organizacijas.

Dabartinė peticijų teikimo tvarka yra gana nelanksti, formali ir ribota. Dar šį pavasarį teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus iniciatyva Vyriausybė patvirtino Peticijų įstatymo koncepciją, numatančią įtvirtinti gerokai lankstesnę tvarką. Pagal ją parengtame Peticijų įstatymo projekte įtvirtinama, kad peticija ateityje turės būti laikomas bet koks siūlymas keisti, priimti ar panaikinti teisės aktą, jei keliamas klausimas yra svarbus visuomenei ar jos daliai. Tokia tvarka panaikins šiuo metu peticijai keliamus pernelyg formalius ir ne visuomet pagrįstus reikalavimus. 
 
Nuotr. Teisingumo ministras Remigijus Šimašius.
 
  
Kartu bus išplėstas ir asmenų, kurie gali teikti peticijas, ratas. Tai daryti galės ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys, įskaitant įvairias visuomenines organizacijas, neretai pasiūlančias daug reikšmingų ir reikalingų sprendimų. Joms iki šiol teikti peticijas galimybės nėra numatyta. Taip pat įtvirtinama, kad bus nagrinėjamos ir anonimiškai pateiktos peticijos, jei keliamas klausimas bus pripažįstamas svarbiu visuomenei ar jos daliai ir reikalaujantis sprendimo.

Pagal projektą, peticijos galės būti teikiamos ne tik Seimui, Vyriausybei, savivaldybės tarybai ar administracijos direktoriui, kaip yra dabar, tačiau bet kuriai valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, įgaliotai priimti norminius teisės aktus. Joms peticijos bus perduotos tiesiogiai, nebenagrinėjant jų prieš tai Seimo, Vyriausybės ar savivaldybių peticijų komisijose, kaip yra šiuo metu. Tai leis sutrumpinti peticijų nagrinėjimo terminus (nuo 90 iki 60 kalendorinių dienų), atsisakyti perteklinių žmogiškųjų išteklių bei sutaupyti valstybės lėšų.

Vyriausybė taip pat pritarė ir kartu su Peticijų įstatymo projektu pateiktiems Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimams, pagal kuriuos visi lobisto pateikti siūlymai priimti naują teisės aktą ar pakeisti, papildyti, pripažinti netekusiu galios jau galiojantį būtų nagrinėjami Peticijų įstatymo nustatyta tvarka. Tai leistų užtikrinti didesnį lobistinės veiklos viešumą ir skaidrumą.

Šių įstatymų pakeitimai artimiausiu metu bus perduoti svarstyti Seimui.

ELTA ir „Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos