baneris leidinys

darbaiBaudų nemokančius pažeidėjus siūloma privestinai siųsti viešųjų darbų. Tai numatoma parengtose ir šiuo metu su institucijomis derinamomis Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisomis.

Jas priėmus pažeidėjai nebeturėtų galimybių išvengti administracinės nuobaudos atlikimo.

Siūloma asmenims, iš kurių nėra galimybių išieškoti paskirtos baudos, ją keisti nemokamais viešaisiais darbais be atskiro nuobaudos gavėjo sutikimo.

Tikimasi sutvarkyti visus formalumus ir įstatymo pataisas Seimui pateikti dar rudens sesijoje.
 
"Lietuvoje galioja ydinga praktika, kad viešaisiais darbais baudą galima pakeisti tik nusižengusiam asmeniui sutikus. Tai leidžia lengvai ir nuolat išsisukti nuo atsakomybės - asmuo nedirba, neturi turto, į kurį galėtų būti nukreiptas baudos išieškojimas, eiti šluoti gatvių jis nesutinka, o valstybei surištos rankos taikyti realias nuobaudas už pažeidimus", - situaciją aiškina ministras Raimundas Palaitis.

Pasak ministro, praėjusiais metais už akcizinių prekių kontrabandą, jų laikymą ir nelegalų realizavimą policijos ir pasienio apsaugos pareigūnai skyrė baudų už beveik 4 milijonus litų. Išieškota - kiek daugiau nei 1,5 tūkstančio litų. Šiemet situacija nė kiek nepasikeitė - baudų paskirta maždaug tiek pat, kaip ir pernai, iš jų savanoriškai sumokėta 3 tūkstančiai, išieškota - mažiau nei 2 tūkstančiai litų.

Kai kurie pažeidėjai yra sukaupę baudų už dešimtis tūkstančių litų, tačiau dėl įstatymų netobulumo jie jaučiasi nebaudžiami ir toliau vykdo nusikalstamas veikas.

Be to, ministro R. Palaičio nuomone, šios pataisos atliktų ir prevencinę funkciją - iki 400 valandų viešųjų darbų perspektyva ir apskritai bausmės neišvengiamumas, tikėtina, ne vieną potencialų pažeidėją sulaikytų nuo planuojamų nusikalstamų veiksmų.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos