baneris leidinys

sakiaiJau ketverius metus savaitraštis „Veidas“ sudarinėja savivaldybių reitingus, bandydami atsakyti į klausimą, kur Lietuvoje geriausia gyventi. Šiais metais Šakių rajonas yra devintoje vietoje. Pernai mes buvome penktieji.

Nuotr. Apie Šakius savaitraštyje teigiama, jog mes esame sporto, turizmo ir meilės istorijai sostinė.

Pagal sudarytą savivaldybių reitingą geriausia gyventi Neringoje, Kaune, Vilniuje bei Klaipėdoje. Penktoje vietoje yra Kėdainiai. Šakių rajono savivaldybė šiais metais iš penktosios nusileido į devintąją vietą. 2008 metais mūsų rajonas buvo 42 vietoje, o 2007 metais – 23. Paskutinėje reitingų lentelės vietoje yra Pagėgiai, Kalvarija, Šalčininkai, Alytaus rajonas. Kaimyninė Marijampolės miesto savivaldybė yra 12 vietoje (2008 m. buvo11), Jurbarko rajonas šiais metais yra 35 vietoje (2008 m. buvo 55).
 
Šiais metais savaitraščio „Veidas“ žurnalistų savivaldybės vertintos išsamiau – ne pagal 16, o pagal 21 kriterijų. Šiemet reitingo sudarinėtojai skaičiavo gyventojų pokytį per metus, nedarbo paplitimą, kiek yra veikiančių įmonių, kiek pastatyta naujų butų ir namų, asfaltuota kelių, koks tiesioginių užsienio investicijų dydis, biudžeto ir ES lėšos, tenkančios vienam savivaldybės gyventojui, nusikalstamumo lygis, kiek renovuota mokyklų, kiek yra bibliotekų ir kultūros centrų, koks gyventojų sergamumas bei medicininių paslaugų prieinamumas – kitaip tariant, kiek ir kokių sveikatos priežiūros paslaugų teikiama ir neteikiama, aiškinosi, kiek gydytojų, odontologų, slaugytojų, kineziterapeutų, masažuotojų dirba savivaldybės ar respublikinės reikšmės ligoninėse bei privačiuose kabinetuose, taip pat analizavo, kokios eilės nutįsusios prie savivaldybėms priklausančių vaikų lopšelių - darželių durų. Kiekvienas kriterijus vertintas maksimalia šimto taškų suma, taip pat kiekvienam kriterijui suteikiami svorio koeficientai. Didžiausi lyginamojo svorio koeficientai suteikti nedarbo, ES lėšų pritraukimo, renovuotų mokyklų, laisvų vietų vaikų lopšeliuose-darželiuose rodikliams. O mažiausią lyginamojo svorio koeficientą suteikė kultūros įstaigų skaičiui savivaldybėse.

Kalbėdami apie Šakius savaitraščio žurnalistai kelia klausimą, ar daug Lietuvoje rajonų, kuriuose per patį krizės įkarštį remontuojami seni dvarai ir statomos europinio lygio sporto salės bei vandens baseinai? Jie sako,  kad jei nežinotų apie Šakius, teigtų, jog to būti negali. Apie Šakius savaitraštyje teigiama, jog mes esame sporto, turizmo ir meilės istorijai sostinė.

Akcentuojama, kad biudžeto ir valstybės lėšomis atnaujintos visos rajono mokyklos, savivaldybė prisidėjo ir prisideda prie gydymo, socialinių, kultūros, sporto įstaigų atnaujinimo, kelių, gatvių sutvarkymo. Ateityje rajono laukia investicijų beveik už 200 mln. litų. Marijampolės regiono plėtros 2006-2013 metų plane matyti, kad daugiausia priemonių, palyginus su kaimyniniais rajonais, - net 143 įgyvendina ir ketina įgyvendinti Šakių rajono savivaldybės administracija.

Nemažai balų rajonui pridėjo ir duris atvėręs jaunimo kūrybos ir sporto centras bei planuojamas atidaryti plaukimo baseinas. Džiaugiamasi, kad vidurine besivadinusi Lukšių Vinco Grybo mokykla tapo gimnazija. Minima, kad šakiečiai gali džiaugtis ir ne išdraskyta, ne uždaryta, bet renovuota miesto ligonine. Taip pat kalbama apie tai, kad savivaldybė didelį dėmesį skiria turizmui. Prie Nemuno įrengtos dvi prieplaukos, palei upę net 23 km driekiasi turistinis pažintinis dviračių takas. Be to, ketina kultūriniam turizmui pritaikyti ir Lukšių seniūnijoje esančią Zyplių dvaro sodybą, kuri ir dabar susilaukia didžiulio lankytojų dėmesio.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos