baneris leidinys

ramoniskiaiNuo spalio 1-osios iš Lietuvos į Rusijos Kaliningrado sritį vykstančių transporto priemonių eilės prie Kybartų, Ramoniškių ir Panemunės pasienio kontrolės punktų bus formuojamos, registruojamos ir reguliuojamos pagal naujas taisykles. Tai turėtų užtikrinti tvarką pasienyje.

"Taip tikimasi išspręsti problemas, kilusias išaugus keliaujančiųjų į Kaliningrado sritį skaičiui. Vairuotojų ir vietinių gyventojų konfliktai pasienyje jau tapo kasdienybe. Kybartuose ir Virbalyje vilkikai daugiau nestovės gatvėse prie žmonių namų", - sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Naujosios taisyklės padės geriau reguliuoti transporto srautus, užtikrinti eismo saugą ir viešąją tvarką. Patogiau bus tiek vykstantiems keliais per valstybės sieną, tiek vietiniams gyventojams.
 
Transporto priemonių eiles numatoma reguliuoti prie trijų didžiausių pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi esančių pasienio kontrolės punktų - Kybartuose, Ramoniškėse ir Panemunėje, kur nuolat susidaro didelės lengvųjų ir krovininių automobilių eilės.

Per Kybartų pasienio kontrolės punktą vykstančių lengvųjų automobilių laukimo eilė bus formuojama Kybartuose, priešais kontrolės punktą. Sunkiojo transporto eilė bus pradedama formuoti kelio Marijampolė-Kybartai 37-ajame kilometre, prieš Virbalio miestą (apie 5 km iki valstybės sienos) ir toliau rikiuojama Marijampolės miesto kryptimi.

Eilių reguliavimas ties Kybartais ir Virbaliu tęsis, kol Vilkaviškio rajono savivaldybė įvykdys Vyriausybės reikalavimą perduoti valstybei prie sienos esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Ji anksčiau buvo išnuomota privačiai įmonei. Verslininkai iš sieną kertančių vairuotojų neteisėtai imdavo mokestį.

Pareigūnų ir privačios bendrovės sandėrį ir veiklą šiuo metu tiria Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba. Prokurorams uždraudus neteisėto mokesčio rinkimą aikštelė buvo uždaryta, todėl vilkikų eilė nusidriekė per Kybartus.

"Jei Vilkaviškio rajono savivaldybė įvykdytų dar gegužę priimtą Vyriausybės nutarimą ir perduotų aikštelę Pasienio kontrolės punktų direkcijai, aikštele vairuotojai galėtų naudotis nemokamai ir eilės pasienyje išnyktų", - įsitikinęs E. Masiulis.

Lengvojo ir krovininio transporto priemonių laukimo eilės Ramoniškėse bus formuojamos priešais kontrolės postą kelyje Kiduliai-Ramoniškės, Panemunės mieste - priešais Panemunės kontrolės postą. Eilių reguliavimas šiuose postuose tęsis tol, kol padėtis pasienyje taps stabili.

Transporto srautus reguliuos Pasienio kontrolės punktų direkcijos konkurso būdu atrinkta bendrovė "Ekskomisarų biuras". Saugos darbuotojai bendradarbiaus, palaikys ryšį ir keisis informacija su pasieniečiais, muitinės ir policijos pareigūnais.

Saugos bendrovė dirbs nepertraukiamai visą parą kiekvieną dieną. Eilių formavimo vietose-postuose saugos tarnybos darbuotojai kompiuteriuose registruos atvykstančias transporto priemones ir išduos jų vairuotojams eilės registravimo čekius.

Čekyje bus nurodomas transporto priemonės eilės numeris, automobilio markė, jo registracijos numeris, eilės registravimo patvirtinimo išdavimo data ir laikas.

Čekiai bus dalinami tik eilėje laukiančių automobilių vairuotojams. Lengvojo transporto priemonei praleidus čekyje nustatytą eilės vietą, registruotis teks iš naujo. Gauti čekį eilėje laukiančiam automobiliui bus galima tik vieną kartą. Naujas čekis bus išduodamas tik kirtus valstybės sieną pagal anksčiau išduotą čekį. Šių priemonių imtasi kovojant su kontrabandos vežėjais.

Į kontrolės punktų teritoriją bus įleidžiamos tik pagal sudarytas eiles registruotos transporto priemonės. Asmenims ir transporto priemonėms, kurioms nustatyta teisė į kontrolės punktą būti įleistiems ir patikrintiems be eilės, bus organizuotas praleidimas be eilės. Kada ir kiek transporto priemonių įleisti, nurodys teritorinės muitinės pareigūnai.

Saugos bendrovės darbuotojai transporto priemonių laukimo eilėse palaikys bendrąją tvarką ir užtikrins, kad eilės būtų registruojamos sąžiningai ir skaidriai. Esant poreikiui, palaikyti tvarką padės teritorinės policijos įstaigos.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos