baneris leidinys

Lapkričio 3-5 dienomis Telšių rajono savivaldybėje Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdė tarptautinį renginį - konsultaciją dėl ilgalaikės pagalbos jaunimui formavimo.

Ši programa sėkmingai įgyvendinama jau trečius metus. Ilgalaikės pagalbos jaunimui formavimas skirtas rajonuose dirbantiems Jaunimo reikalų koordinatoriams. Konkurso būdu buvo atrinktos keturios - Telšių, Plungės, Širvintų ir Šakių, savivaldybės, kurios turėjo paruošti Pagalbos jaunimui strateginį dokumentą. Telšiuose tris dienas Vokietijos Frankfurto (Oder) miesto pagalbos jaunimui planuotoja Hanka Richter kartu su Šakių, Plungės ir Telšių jaunimo reikalų koordinatorėmis įtemptai dirbo ir paruošė Pagalbos jaunimui strateginį dokumentą. Šiuo dokumentu siekiama atkreipti dėmesį į vaikų, jaunimo ir jų šeimų gyvenimo sąlygų vystymą ir gerinimą. Pasak Šakių savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorės Danutės Jurgutienės, susitikimo metu buvo analizuojama Vokietijos jaunimo politika, dalintasi gerąja patirtimi, vyko konsultacijos ilgalaikės pagalbos jaunimui planavimo srityje.

Lapkričio 5 dieną Jaunimo reikalų koordinatoriai ir ekspertė iš Vokietijos susitiko su Telšių rajono savivaldybės meru Valdemaru Ramšu ir pristatė parengtą Pagalbos jaunimui strateginį dokumentą. Pasak Telšių rajono savivaldybės mero, pagalba jaunimui turi būti prioritetinė savivaldybės sritis, kuriai reikalingas išskirtinis dėmesys. Savivaldybė siekia kurti kuo palankesnes sąlygas  rajono vaikams, jaunimui ir jų šeimoms.

Lapkričio 22-26 dienomis Plungėje viešės 5 žmonių jaunimo reikalų koordinatorių grupė iš Vokietijos. Susitikimo metu dokumentas bus dar kartą peržiūrėtas ir išanalizuotas. Gruodžio mėnesį Ilgalaikės pagalbos jaunimui strateginis dokumentas  bus pristatytas Jaunimo reikalų departamente. Manoma, kad gali prireikti kardinalių Jaunimo politikos pagrindų įstatymo pataisų.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos