baneris leidinys

lazdaLietuvoje vidutinė senatvės pensija yra viena iš mažiausių tarp Vidurio ir Rytų Europos valstybių - 766,5 lito. Tuo tarpu kaimyninėje Lenkijoje pensininkai vidutiniškai gauna beveik dvigubai daugiau - 1492 litus. Mažesnės nei Lietuvoje pensijos yra tik Rumunijoje ir Bulgarijoje, kur jos vidutinis dydis atitinkamai siekia 604 litus ir 432 litus.

Lietuvos pensijų fondo valdytojų duomenimis, atotrūkis pagal pensijų dydį taip pat akivaizdžiai pastebimas ir Čekijoje, kur vidutinė senatvės pensija siekia 1412 litus bei Slovakijoje - 1208 litus. Tarp Baltijos šalių Lietuva pagal šį rodiklį taip pat stovi eilės gale - Latvijoje ir Estijoje vidutinė pensija atitinkamai yra 1050 litų ir 801 litas.

Pasak Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidento Šarūno Ruzgio, pagal vidutinį atlyginimo dydį mūsų šaliai vėlgi atitenka viena paskutinių pozicijų - lenkiame tik Bulgariją bei Rumuniją.
 
"Atotrūkis tarp mokamų pensijų ir gaunamų atlyginimų Lietuvoje yra vienas iš didesnių regione - pensijos tesudaro 37 proc. vidutinio atlyginimo "ant popieriaus", o, pavyzdžiui, Lenkijoje šis santykis siekia 54 proc. Tai verčia rimtai abejoti, ar mūsų šalyje pensijų išmokų klausimas sprendžiamas efektyviai", - teigė Š. Ruzgys.

Vidutinis atlyginimas Lietuvoje, neatskaičius mokesčių, yra 2082 litai. Lenkijoje jis sudaro 2762 litus, Kroatijoje - 3608 litus, o Čekijoje - 3266 litus. Tuo tarpu Bulgarijoje ir Rumunijoje vidutinis atlyginimas atitinkamai tesiekia 1032 litus ir 1091 litą.

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidento Arūno Bakšinsko aiškinimu, Lietuvoje šiuo metu vieną pensininką išlaiko 2,1 dirbančiojo, o Kroatijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Rumunijoje, Estijoje ir Latvijoje šis rodiklis yra prastesnis ir svyruoja nuo 1,2 iki 2 dirbančiųjų vienam pensininkui, tuo tarpu situacija kur kas geresnė Lenkijoje ir Slovakijoje, kur šis santykis siekia atitinkamai 2,3 ir 2,4.

"Prognozuojama, kad dėl prastėjančios demografinės padėties, emigracijos ateityje vienam pensininkui teks vis mažiau dirbančiųjų ir juos išlaikyti bus vis sunkiau. Tad mūsų šalyje galime tikėtis vis mažesnių, palyginti su vidutiniu atlyginimu, valstybinių pensijų, o papildomu taupymu II ir III pakopos sistemose šiuo metu tiek politikai, tiek patys gyventojai per mažai rūpinasi", - teigia A. Bakšinskas.

ELTA ir „Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos