baneris leidinys

valaitieneJau ne vienerius metus kalbama apie tai, kad reikia pertvarkyti Vaiko teisių apsaugos sistemą. Pokalbyje Seime apie reorganizaciją dalyvavo ir Šakių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Bronė Valaitienė, kuri sako, jog centralizavimas yra neišvengiamas.

Siekiant stiprinti vaiko teisių apsaugą, Seimo valdybos sprendimu sudaryta darbo grupė praėjusių metų pabaigoje parengė Vaiko teisių apsaugos institucijų sistemos pertvarkos koncepcijos projektą, kuriame numatytų priemonių tikslas – suformuoti nuoseklią ir koordinuotą vaiko teisių apsaugos institucijų sistemą, užtikrinančią tinkamą vaiko teisių ir jo teisėtų interesų apsaugą ir atstovavimą jiems.

Kaip pasakojo B. Valaitienė, reorganizacijos esmė – rajonų Vaiko teisių apsaugos skyrių priklausomybės pakeitimas. Pagal sprendimą, nuo 2012 metų jie būtų pavaldūs ne savivaldybių administracijoms, o Socialinei apsaugos  ir darbo ministerijai. Po susitikimo vedėja pasakojo, kad to siekiama todėl, kad rajonuose labai nelygūs specialistų darbo krūviai, skaičiuojami nevienodi darbo užmokesčiai. Pavyzdžiui, viename tokio pat dydžio rajone dirba penki darbuotojai, kitame – trys. Centralizavus sistemą, pasak vedėjos, būtų paprasčiau tvarkyti ir finansinius niuansus. „Manau, jau viskas nuspręsta ir bus taip, kaip planuoja ministerija. Kaip vertinu aš pati? Kaip ir visur – yra ir teigiamų, ir neigiamų niuansų“, - mintimis dalijosi pašnekovė.
 
B. Valaitienė kalbėjo, kad kaip bebūtų, svarbiausiu faktoriumi išlieka žmogiškumas bei žmogiški santykiai. „Juk nebus nieko gero, jei Vaiko teisės priklausys ministerijoms, socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, priklausys, kaip yra ir dabar, seniūnijoms, bet nebus tarpusavio susikalbėjimo ir bendro, vieningo darbo. Juk esmė yra vaikas, šeima, dėl kurių dirbame ir mes, ir socialiniai darbuotojai. Tad svarbiausia ne priklausomybės klausimas, o bendra darbo specifika“, - mintimis dalijosi Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Susitikimo metu Seime kalbėta ir apie tai, kad vaiko augimas šeimoje, o ne valdiškuose namuose, yra prioritetas. Nors, tarkim, šeimynos, kaip jau buvo rašęs „Draugas“, to nejaučia dėl gana atmestinai parengtų ir nesutvarkytų įstatymų. Teigiama, kad Vaikų globos namuose vaikai turėtų būti apgyvendinami tik išimtiniais atvejais. B. Valaitienė teigė, kad vienareikšmiškai vertinti vaiko paėmimą iš šeimos tiesiog neįmanoma. „Kiekviena situacija yra gana skausminga ir sunki, tačiau kiekviena iš jų ir individuali“, - nuomonę dėstė B. Valaitienė.

Kada konkrečiai bus pradėta vykdyti reorganizacija, nėra aišku. Pirmųjų pakeitimų jau galima sulaukti ir šią vasarą.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos