baneris leidinys

jankauskasBirželio 8 dieną Seime vyko konferencija „Jaunimo politika savivaldybėse: esama situacija, iššūkiai, galimybės”, kurioje dalyvavo ir Šakių rajono savivaldybės atstovai.   
 
Nuotr. Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donatas Jankauskas. 
 
Seime vykusioje konferencijoje „Jaunimo politika savivaldybėse: esama situacija, iššūkiai, galimybės” dalyvavo Šakių rajono atstovai: vicemerė Rima Rauktienė, Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas, savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė, Vietos veiklos grupės pirmininkas Algimantas Damijonaitis, narė Aistė Bakaitė bei Šakių rajono jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkė Milda Kuraitė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, jaunimo problemas reikia spręsti neatidėliojant jų ateičiai. „Jaunimas pirmiausia yra dabartis: jis gyvena čia, su mumis, tarp mūsų ir visus iššūkius, susijusius su jaunimo klausimais, reikia spręsti čia ir dabar. Pagrindinės jaunimo problemos šiandien yra tai, kad ne visi dirbantys su jaunimu yra visapusiškai tam parengti, nedaug jaunimo ir vaikų dalyvauja nevyriausybinių organizacijų ir neformalaus švietimo įstaigų veikloje, jaunuoliai išvykstantys iš tėviškės lavintis ar dirbti, jaunuoliai neplanuoja grįžti, nes jų miesteliuose nėra veiklos ir darbo... Visoms šioms problemoms spręsti ieškoma palankiausių būdų“, - sakė ministras D. Jankauskas.
 
Remiantis Nacionaline jaunimo politikos plėtros programa, iki 2019 metų kiekvienoje savivaldybėje siekiama, kad būtų įsteigta bent po vieną Atviro jaunimo centrą, kuris tikslingai dirbtų su mažiau galimybių turinčiu jaunimu, su tais, kurie mažiau linkę mokytis, dalyvauti būrelių, organizacijų veiklose ir kurie nepriklauso kitoms institucijoms (tokių yra apie 75-80 proc. jaunimo). Šie centrai turėtų įtraukti žmones į ugdomąsias veiklas.

Numatyta, jog iki 2012 metų pabaigos bus sukurta ir įgyvendinama jaunimo darbuotojų rengimo sistema, kuri dirbantiems su jaunimu (kultūros, sporto, švietimo, policijos ir pan.) darbuotojams suteiks žinių, įgūdžių, reikalingų profesionaliai vykdyti ir organizuoti veiklas jaunimui. Iki 2013 metų pabaigos planuojama kelti dar 500 su jaunimu dirbančių specialistų kompetencijos visoje Lietuvoje.   

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos