baneris leidinys

savivaldybeGintarė MARTINAITIENĖ

Jau penkerius metus savaitraštis „Veidas“ pristato gyvenimo kokybės Lietuvos miestuose ir rajonuose tyrimą, paprasčiau vadinamą tiesiog savivaldybių reitingu. Šakiai šiais metais iš devintosios nukrito į vienuoliktąją vietą, tačiau rajono vadovas sako ne tik nesureikšminantis, bet ir gana skeptiškai žiūrintis į sudarinėjamą lentelę.

Nuotr. Šakių rajono savivaldybė šiais metais yra vienuoliktoje vietoje.

Reitingo sudarinėtojai tikina, kad pagrindinė šiųmetinė intriga - kad sostinė išsiveržė į pirmą reitingo poziciją, iš jos išstūmusi ketverius metus pirmavusią Neringos savivaldybę. Trečią ir ketvirtą vietas pasidalijo Kaunas ir Klaipėda. Šakių rajono savivaldybė šiais metais yra vienuoliktoje vietoje, pernai buvo devintoje, o dar ankstesniais metais 42-oje ir 23-oje vietose.

Šiemet į reitingą įtraukti trys nauji kriterijai: šilumos kaina, taip pat šalto vandens kaina bei savivaldybių prasiskolinimo lygis. Iš viso savivaldybės vertinamos pagal 24 kriterijus. Pavyzdžiui, vertinant, žiūrimas gyventojų skaičius bei jų pokytis per metus, bedarbystė, biudžeto lėšos, „gerosios“ ir „blogosios“ savivaldybės skolos, ES parama, veikiančios įmonės, nusikalstamumo lygis, renovuoti keliai, mokyklos, žiūrima kiek yra veikiančių kultūros centrų, bibliotekų, keliais aspektais vertinama medicininė savivaldybės situacija. Už visus kriterijus savivaldybės galėjo surinkti maksimaliai po 100 balų. Šakių rajonas surinko 43.1, o pirmoje vietoje esanti Vilniaus savivaldybė – 52.6 balo.
 
Tiesa, gana įdomu tai, kad, pavyzdžiui, Vilniaus savivaldybė, esanti pirmoje vietoje taip vadinamųjų „blogųjų“ skolų turi 307 mln. 370 tūkst. litų, o antroje vietoje esanti Neringos savivaldybės ar mūsų rajonas tokių skolų neturi išvis. Tiesa, Vilnius, kaip mini reitingo sudarinėtojai, pagal nemažai kriterijų velkasi visų savivaldybių gale. Mūsų rajonas priskirtas prie tų savivaldybių, kurios skolinasi tik investicijoms.

Rajono meras Juozas Bertašius, paklaustas, kaip vertina užimamas savivaldybės pozicijas reitinge teigė, kad visiškai to nesureikšmina. Jo nuomone, yra nesąžininga visas Lietuvos savivaldybes vertinti pagal tuos pačius kriterijus. „Kaip galima lyginti didžiuosius miestus, kurortus ir kaimiškas savivaldybes. Be to, kaip gali būti pirmoje vietoje savivaldybė, kuri yra praskolinta?“ – retoriškai klausė rajono vadovas. Jis pasakojo, kad šiais metais tiesiog atsisakė reklamuotis savaitraštyje, nes tam neturi finansinių galimybių. „Pernai už atėjusią reklamos sąskaitą „Veide“ turėjau susimokėti iš savo pinigų gana nemažą sumą, nes biudžete tam lėšų nėra numatyta. Šiais metais išvis atsisakėme reklamuotis, tad 11 vieta labai neblogai. Net nežinojau, kad mus taip aukštai galėjo įrašyti. Kam tas džiaugsmas, jei už jį reikia mokėti. Daugelis ten esančių dalykų paprasčiausi politiniai motyvai“, - kalbėjo meras.

Vertindamas Šakių rajono savivaldybės finansines galimybes J. Bertašius kalbėjo, kad mūsų rajone padėtis stabili. „Atlaikėme sunkmečio peripetijas, tikimės, kad ir metų pabaiga bus normali. Manau, įgyvendinsime ne tik suplanuotus darbus, bet rasime lėšų ir nenumatytoms problemoms spręsti“, teigė meras.

Lyginant su kaimyninėmis savivaldybės, Šakiai yra aukščiausioje pozicijoje. Pavyzdžiui, Marijampolės savivaldybė užima 23 vietą, Vilkaviškio – 35, Kazlų Rūdos – 44, Jurbarkas yra tik 53 vietoje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos