baneris leidinys

sakiaiLietuvos laisvosios rinkos institutas atliko Lietuvos savivaldybių indeksą, kuriame pagal įvairius savivaldybių rodiklius įvertinta visų 60-ies savivaldybių veikla. Savivaldybės vertinamos balais ir išrikiuotos nuo geriausios iki blogiausios. Šakių rajono savivaldybė, surinkusi 45.3 balus iš 100 galimų, užėmė 36 vietą.

Geriau vertinamos tos savivaldybės, kurios užtikrina žmogaus laisvę rinktis, skatina privačią iniciatyvą, kuria palankias verslo sąlygas, taupo išteklius, garantuoja savo veiklos skaidrumą. Miestų ir ne miestų savivaldybės indekse vertinamos atskirai. Be to, pateikiami pasiūlymai, kuriuos įgyvendinus savivaldybė patektų į gerokai aukštesnę vietą.

Šakių rajono savivaldybė iš galimų 100 balų surinko 45.3. Tarp ne miesto savivaldybių trečiąją vietą Šakių rajonas užima biudžeto ir finansų srityje. Indeksą sudaręs institutas teigia, kad savivaldybės negali visiškai laisvai kontroliuoti savo finansų, nes finansinė padėtis didele dalimi priklauso ne nuo pačių savivaldybių veiklos, o nuo centrinės valdžios sprendimų. Dėl to savivaldybių biudžetai ir finansinė padėtis nėra įtraukti į bendrą indeksą ir analizuojami atskirai.
 
Šakių rajono savivaldybėje tarp geriausiai vertinamų sričių yra socialinė rūpyba, turto valdymas ir komunalinis ūkis. Blogiausiai įvertintos mokesčių, sveikatos, investicijų ir plėtros, administracijos ir personalo bei švietimo sritys. Penki geriausiai, tai yra 100 balų savivaldybėje įvertinti rodikliai yra: vidutinis statybos projektų derinimo procedūros laikas 2010 metais, vidutinis leidimo statyboms išdavimo laikas 2010 metais, didžiausias fiksuoto pajamų mokesčio už verslo liudijimą dydis. 99 balais įvertintas rodiklis - dėl savivaldybės veiklos gautų skundų skaičius, tenkantis vienam gyventojui 2010 metais. 95 balais įvertintas savivaldybei priklausančių pirčių, laidojimo namų, daugiabučių administravimo paslaugas teikiančių įmonių, kirpyklų, knygynų skaičius.

Pasak indekso sudarytojų, Šakių rajono savivaldybė iš 36 vietos pakiltų į penktąją, jeigu panaikintų teritorinį mokyklų suskirstymą, privatizuotų savivaldybei priklausančią daugiabučių administravimo paslaugas teikiančią įmonę, pasitvirtintų turimo turto valdymo strategiją, nekilnojamojo turto mokesčio tarifą sumažintų iki 0.3 proc., žemės mokesčio tarifą sumažintų iki 0.5 proc.

Tarp miestų savivaldybių geriausiai įvertintos Klaipėdos, Panevėžio ir Alytaus savivaldybės. Tarp rajonų savivaldybių aukščiausi balai skirti Kauno, Birštono, Šilalės ir Marijampolės rajonų savivaldybėms. Pavyzdžiui, kaimyninis Jurbarkas yra 23-oje, Vilkaviškis – 44-oje, Kazlų Rūda – 48-oje vietose.

Lietuvos savivaldybių indeksas sudarytas iš trijų rodiklių grupių. Grupėje „Savivaldybė – gyventojui“ vertinamos komunalinio ūkio ir transporto, švietimo, sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos sritys. Grupėje „Savivaldybė – investuotojui“ vertinama savivaldybės investicijų ir plėtros padėtis, nustatomi mokesčiai. „Savivaldybės valdymo“ grupėje vertinama savivaldybės administracija ir personalo bei turto valdymas. Iš viso vertinimui pasitelkti 55 rodikliai.

Savaitraščio „Veidas“ gyvenimo kokybės Lietuvos miestuose ir rajonuose tyrime ar taip vadinamajame reitinge, sudarinėjamame penkerius metus, Šakių rajonas šiais metais buvo vienuoliktas, pernai užėmė devintąją vietą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos