baneris leidinys

veVakar, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, dalis Lietuvoje platinamų regioninių dienraščių išėjo baltais pirmaisiais puslapiais arba kitais būdais bandė atkreipti dėmesį į sunkią šalies spaudos situaciją.
 
„Vakarų ekspreso“ nuotr.: Tuščias - taip atrodo pirmadienį išleisto „Vakarų ekspreso“ pirmasis puslapis, norint atkreipti dėmesį į sunkią šalies spaudos situaciją.
 
Vienas iš akcijos sumanytojų, didžiausio Vakarų Lietuvoje regioninio dienraščio „Vakarų ekspresas“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus ironizuoja, kad balti puslapiai - šios kadencijos valdžios svajonė, ženklas, kurį reikėjo parodyti dar 2009-aisiais, kai spaudai buvo suduotas pirmasis nokautuojantis politikų smūgis – beveik keturis kartus padidintas pridėtinės vertės mokestis (PVM), pradėti didinti mokesčiai autoriniams atlyginimams.

Seime ne kartą buvo registruotas įstatymo projektas dėl PVM spaudai sumažinimo, lengvatų taikymo šiai specifinei sričiai. Tai padaryti siūlė ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau iki šiol kalbos ir liko tik kalbomis, pataisų svarstymas vis atidedamas.
 
„Vakarų ekspresas“ kiekvienam Seimo nariui elektroniniu paštu nusiuntė klausimą, kaip jie balsuotų už minėtas pataisas, jei pagaliau parlamento vadovybė teiktųsi jas įtraukti į darbotvarkę. Atsakė vos 22 parlamentarai. Jie pasisakė už lengvatų grąžinimą spaudai, kiti išvis nesureagavo į paklausimą.

Laikraščiuose po naktinės mokesčių reformos buvo atleidžiami darbuotojai, naikinami kai kurie savaitiniai priedai, kai kas didino laikraščių kainas, mažino atlyginimus, kad galėtų išgyventi.

Ypač sudėtinga situacija rajoniniuose laikraščiuose, kurie yra vienas iš kultūros ir šviesos spindulių žmonėms, norintiems domėtis aktualijomis, dalyvauti pilietiniame gyvenime, būti visuomeniškai aktyviais. Akcijos sumanytojas G. Tomkus retoriškai teiraujasi, gal valdžiai nereikia tokių žmonių?

G. Tomkus tikina, kad jei situacija nesikeis, artimiausiuose planuose – derybos su kitais leidėjais dėl valdančiųjų partijų politinės reklamos boikoto per Seimo rinkimams skirtą politinę kampaniją. „Užteks tyčiotis iš spaudos“, - įsitikinęs „Vakarų ekspreso“ vyriausiasis redaktorius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos