
Lietuviai 2008 metais maistui išleido 26.4 proc. viso išlaidų krepšelio, ir pagal šį rodiklį Lietuva buvo viena iš trijų Europos šalių, kuriose šis rodiklis buvo didesnis nei 20 proc. Daugiau nei lietuviai maistui išleido tik Rumunijos (29.1 proc.) ir Makedonijos (32.5 proc.) gyventojai.
Europoje maistui vidutiniškai teko 12.9 proc. viso išlaidų krepšelio. Mažiausiai maistui išleido Vakarų Europos šalys.
Lietuvoje išlaidų dalis būstui siekė 14.8 proc. – ji buvo viena iš keturių šalių, kur šis rodiklis nesiekė 20 procentų. Europoje šis rodiklis buvo 23.6 proc.
Pagal poilsiui ir kultūrai skiriamą išlaidų dalį Lietuva Europoje buvo sąrašo gale ir aplenkė tik rumunus ir makedoniečius, pagal išlaidų dalį restoranams ir viešbučiams – kartu su lenkais užėmė paskutiniąją vietą Europoje.
Tuo tarpu šių metų kovo mėnesį tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą paaiškėjo, kad 51 proc. Lietuvos gyventojų per paskutinius 6 mėnesius viršutinius drabužius pirko turguje. 40 proc. teigė, kad viršutinius drabužius pirko prekybos centruose, beveik trečdalis (31 proc.) – padėvėtų drabužių parduotuvėse. Beveik penktadalis (18 proc.) lietuvių per paskutinius 6 mėnesius nepirko viršutinių drabužių nei sau, nei savo šeimos nariams. Gana mažai gyventojų viršutinus drabužius pirko firminėse drabužių išparduotuvėse, užsienyje, internetu ar užsisakinėjo iš katalogų.
Šią apklausą lyginant su ankstesnių metų duomenimis, paaiškėjo, kad padaugėjo išvis neperkančių arba perkančių padėvėtų rūbų parduotuvėse.
„Draugo“ inf.