baneris leidinys

pinigai2Europos Sąjungos statistikos tarnyba skelbia, kad Lietuvos gyventojai pirmauja Europoje pagal maistui ir drabužiams skiriamą išlaidų dalį, tačiau yra  sąrašo gale pagal būstui, restoranams ir kultūrai skiriamas išlaidas.

Lietuviai 2008 metais maistui išleido 26.4 proc. viso išlaidų krepšelio, ir pagal šį rodiklį Lietuva buvo viena iš trijų Europos šalių, kuriose šis rodiklis buvo didesnis nei 20 proc. Daugiau nei lietuviai maistui išleido tik Rumunijos (29.1 proc.) ir Makedonijos (32.5 proc.) gyventojai.

Europoje maistui vidutiniškai teko 12.9 proc. viso išlaidų krepšelio. Mažiausiai maistui išleido Vakarų Europos šalys.

Lietuvoje išlaidų dalis būstui siekė 14.8 proc. – ji buvo viena iš keturių šalių, kur šis rodiklis nesiekė 20 procentų. Europoje šis rodiklis buvo 23.6 proc.

Pagal poilsiui ir kultūrai skiriamą išlaidų dalį Lietuva Europoje buvo sąrašo gale ir aplenkė tik rumunus ir makedoniečius, pagal išlaidų dalį restoranams ir viešbučiams – kartu su lenkais užėmė paskutiniąją vietą Europoje.
 
Tuo tarpu šių metų kovo mėnesį tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą paaiškėjo, kad 51 proc. Lietuvos gyventojų per paskutinius 6 mėnesius viršutinius drabužius pirko turguje. 40 proc. teigė, kad viršutinius drabužius pirko prekybos centruose, beveik trečdalis (31 proc.) – padėvėtų drabužių parduotuvėse. Beveik penktadalis (18 proc.) lietuvių per paskutinius 6 mėnesius nepirko viršutinių drabužių nei sau, nei savo šeimos nariams. Gana mažai gyventojų viršutinus drabužius pirko firminėse drabužių išparduotuvėse, užsienyje, internetu ar užsisakinėjo iš katalogų.

Šią apklausą lyginant su ankstesnių metų duomenimis, paaiškėjo, kad padaugėjo išvis neperkančių arba perkančių padėvėtų rūbų parduotuvėse.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos