baneris leidinys

Respublikinėje Kauno ligoninėje įvyko gyventojų anketinės apklausos rezultatų pristatymas. Trejus metus buvo vykdoma apklausa ir aiškinamasi, ką žmonės žino apie ligonių kasas. Pasirodo, kokias funkcijas vykdo ligonių kasos, žino ne visi.

Ko nežino gyventojai?

55.5 proc. respondentų žino, kad ligonių kasos kompensuoja gydymo išlaidas, kiek mažiau jų žino, kad išduoda Europos sveikatos draudimo korteles, tvarko draudžiamųjų registrą, centralizuotai perka medicinos pagalbos priemones ir vaistus. Informuotumas, kaip panaudojamos privalomojo sveikatos draudimo lėšos, išlieka žemas. Dalis žmonių neteisingai mano, kad ligonių kasa išduoda vaistų pasą bei nedarbingumo lapelius. Neaiški gyventojams ir vaistų kainų kompensavimo tvarka. Net 48 proc. apklaustųjų atsakė, kad kompensuojamojo vaisto pasirinkimą lemia gydančio gydytojo nuomonė, taigi, nuogąstavimai, kad gydo vaistininkai, nepasitvirtino.

Ypač pagerėjo informuotumas apie prevencines sveikatos programas. Gyventojai geriausiai žino gimdos kaklelio prevencinę programą (83.3 proc.), krūties vėžio programą (78.2 proc.). Menkai žinoma širdies ir kraujagyslių ligų programa. „Tiek ligonių kasų, tiek gydymo įstaigų specialistai turėtų aktyviau aiškinti pacientams, kad šios programos, skirtos tam tikrai amžiaus grupei yra nemokamos, ir kviesti aktyviau jomis pasinaudoti“ - pabrėžė VLK Kokybės vadybos skyriaus vedėjos pavaduotoja I. Džiužaitė.
 
Kaip šalies gyventojai vertina korupcijos pasireiškimą sveikatos sistemoje?

Pasak VLK Strategijos skyriaus vedėjo Kęstučio Miškinio, 60 proc. respondentų atsakė, kad sveikatos apsauga yra labiausiai korumpuota. 66 proc. respondentų atsakė, kad gavo „tik iš dalies“ kokybišką paslaugą. Tam įtakos turi didelės eilės pas gydytojus, didėjančios priemokos už gydymo paslaugas. Nors Lietuvoje medikų kvalifikacija yra aukšta, tačiau ne visada užtikrinama paslaugos kokybė. 47 proc. respondentų atsakė, kad paslaugų kokybė priklauso nuo „atsilyginimo“ medicinos darbuotojui, net 38 proc. gyventojų (didžioji dalis-pensininkai) atsilygina gydytojui. Mažiausiai gydytojams atsilyginama Marijampolės krašto gydymo įstaigose. Taigi, pagal apklausos duomenis, kaip informuota Kauno ligonių kasos, Suvalkijos kraštas yra bene mažiausiai korumpuotas Lietuvoje.

Kodėl kreipiasi į ligonių kasą?

Didžioji dalis gyventojų kreipiasi dėl Europos sveikatos draudimo kortelių, privalomojo sveikatos draudimo Lietuvoje bei užsienyje, klausos aparatų, ortopedijos techninių priemonių kompensavimo, dantų protezavimo klausimų.

Gyventojai turėtų aktyviau ieškoti informacijos apie ligonių kasas ne tik gydymo įstaigose, spaudos leidiniuose, tačiau dažniau lankytis ir Sveikatos apsaugos ministerijos, ligonių kasų internetinėse svetainėse.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos