baneris leidinys

packauskaiteEuropos Sąjungos Regionų komiteto organizuotame 2014 metų verslaus Europos regiono konkurse Marijampolės regionas, kaip turintis potencialą ir pažangus regionas, pateikęs profesionalią verslumo strategiją, pirmasis iš Lietuvos regionų gavo sertifikatą.
 
Nuotr. ES Regionų komitetų apdovanojimą atsiėmė Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Marijampolės apskrities skyriaus vyr. specialistė J. Pačkauskaitė.
 
Kasmet ES Regionų komiteto organizuojamas konkursas padeda išaiškinti išskirtinę verslumo viziją turinčius Europos Sąjungos regionus ir juos apdovanoti. Rengiant paraišką, Regioninės plėtros departamento prie VRM Marijampolės apskrities skyrius organizavo susitikimą su Marijampolės apskrities savivaldybių administracijų, Marijampolės kolegijos, Marijampolės profesinio rengimo centro, Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo, Marijampolės teritorinės darbo biržos, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacinio centro, Kazlų Rūdos verslo inkubatoriaus, Šakių verslo informacijos centro, VšĮ „Nemuno euroregionas“ Marijampolės biuro bei verslo atstovais, Marijampolės regiono plėtros 2014–2020 metais galimybių studijos rengėjo UAB „BGI Consulting“ analitikais. Institucijos teikė informaciją apie vykdomas verslumo skatinimo priemones ir verslumo galimybes Marijampolės regione. Marijampolės apskrities skyrius 2013 m. vasario mėnesį dokumentaciją pateikė Europos Regionų komitetui.

Iš viso konkurse dalyvavo 16 Europos regionų. Pateiktas paraiškas vertino Europos Regionų komiteto komisija, sudaryta iš verslo ir regioninės politikos sričių ekspertų. 2014 metų verslaus Europos regiono nominaciją gavo Flandrijos (Belgija), Marche (Italija) ir Noord-Brabant (Olandija) regionai. Dar keturi regionai: Marijampolė (Lietuva), Limousin (Prancūzija), Valonija (Belgija) ir Gran Canaria (Ispanija) gavo garbės apdovanojimus ir sertifikatus, patvirtinančius regionų galimybes verslumo srityje. Apdovanojimai ir sertifikatai regionams įteikti 2013 m. liepos 3 d. Europos Regionų komiteto plenarinės sesijos metu.

„Pristatant Marijampolės regiono strategiją, atkreiptas dėmesys į tai, kad Marijampolės regionas – verslo plėtrai palankioje geografinėje vietoje esantis regionas, turintis išplėtotą verslui reikalingą infrastruktūrą ir verslius bei socialiniai atsakingus žmogiškuosius išteklius. Svarbus regiono smulkaus ir vidutinio verslo privalumas – sugebėjimas lanksčiai reaguoti į pokyčius ir išnaudoti pasienio su Lenkija ir Rusijos Federacija galimybes, – buvimą Rytų ir Vakarų rinkų kryžkelėje,“- sakė garbingą apdovanojimą atsiėmusi Lietuvos atstovė, Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Marijampolės apskrities skyriaus vyr. specialistė Jurgita Pačkauskaitė. Pasak jos, mūsų regione kartu su plėtojamomis tradicinėmis verslo šakomis įgyvendinamos naujos socialinio verslumo iniciatyvos – regiono verslo įmonės skatina jaunimo užimtumą, įgyvendina projektus, kurių tikslas ugdyti jaunimo verslumą. Todėl verslaus regiono strategijoje dėmesys skirtas ne tik tradiciniam verslumui – gamybos ir paslaugų plėtrai, bet ir socialiniam verslumui, įtraukiant jaunimą, vietos veiklos grupes. Tokiai plėtros strategijai Marijampolės regione tinkamos sąlygos, nes tai mobilus, teritorine prasme koncentruotas regionas.

Europos Regionų komiteto ekspertai palankiai įvertino regiono strategiją, kurioje numatytos  pagrindinės Marijampolės regiono, kaip verslaus regiono, plėtros gairės. Pagrindinės iš jų,- tradicinių verslo sektorių gamybinių pajėgumų stiprinimas, investicijos į sąlygų verslo plėtrai gerinimą ( į Marijampolėje esančią laisvąją ekonominę zoną planuojama investuoti 7 mln. Eurų), socialinės atsakomybės ir socialinio verslumo skatinimas, partnerystės tarp mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus stiprinimas. Bendra į planą įtrauktų investicinių priemonių įgyvendinimui reikalinga lėšų suma – 342 mln. eurų.

Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininko Algio Žvaliausko nuomone, pirmą kartą tokio pobūdžio konkurse dalyvavusio Marijampolės regiono teigiamas įvertinimas ir gautas sertifikatas liudija apie Marijampolės regiono verslo įmonių potencialą ir jų sėkmingą veiklą bei yra paskata regiono viešosioms institucijoms skatinti verslumą regione.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos