baneris leidinys

asteroidasAtėjus rudeniui vis dažniau keliame galvas į dangų - naktimis jame galime grožėtis paslaptingu žvaigždynų grožiu, stebėti planetas ir asteroidus. Vienas iš jų – pusės Lietuvos dydžio asteroidas 324 Bamberga šiandien priartės prie Žemės. Tiesa, asteroidas juda pernelyg lėtai, kad jo judėjimą būtų galima pastebėti pro žiūronus ar teleskopą.
 
Šį asteroidą 1892 metų vasario 25 dieną atrado astronomas Johanas Palisa iš Vienos universiteto (Austrija). Jis 1896 metų Astronomų draugijos susitikimo metu pavadintas 324 Bamberga,  Bambergo miesto, esančio pietryčių Vokietijoje, Bavarijoje, garbei.  Tai yra 16 pagal dydį dangaus kūnas Pagrindinėje asteroidų juostoje. Prie Žemės  324 Bamberga priartėja kas 22-ejus metus. +8,1 ryškio asteroidas pro žiūronus ir teleskopus bus matomas Žuvų žvaigždyne, o arčiausiai Žemės (daugiau kaip už 100 mln. kilometrų) atsidurs šiandien vakare, 19 val. Lietuvos laiku.

324 Bamberga yra vienas iš nedaugelio asteroidų, kurį galime stebėti iš Žemės. Spalio pradžioje šis dangaus kūnas pereis į Pegaso žvaigždyną. Antras pagal matomumą yra asteroidas 10 Hygiea, kuris opozicijoje švyti vienu ryškio vienetu blausiau. Paskutinį kartą prie Žemės patogiu stebėjimui atstumu šis Saulės sistemos luistas buvo prisiartinęs 1991 metų rugsėjo 15 dieną. Tąsyk jo ryškis buvo gerokai mažesnis (apie +10). Tokio ryškio asteroidas neviršys iki 2035 metų rugsėjo.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos