baneris leidinys

Teisingumo ministerijos duomenimis, norą pasivadinti kitu vardu ar pavarde, Lietuvoje kasmet išreiškia maždaug 1,5 tūkst. žmonių. Pasak savivaldybių civilinės metrikacijos skyrių darbuotojų, tapatybės keitimas dažniausiai jau būna gerai apgalvotas žingsnis. Iš dešimties žmonių, panorusių  vadintis kitaip, septyni keičia pavardę ir tik trys – vardą.
 
Rajono savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Daivos Subačienės teigimu, praėjusiais 2013 metais pasikeisti pavardę panoro tik keturi rajono gyventojai. Tuo tarpu 2011 metais vardą ar pavardę keitėsi 15, o 2012 metais – 13 žmonių. Vis dažniau pastebima tendencija, kad vardo ir pavardės keitimui įtaką daro ne originalumo siekimas, o jausmai, ir dažniausiai – neigiami.

Žmonės keičia vardus ir pavardes norėdami atsikratyti neigiamos patirties, susijusios su ankstesne pavarde. Tad jau suaugę vaikai kratosi jų neauginusių tėvų pavardžių, išsiskyrusios moterys (ir vyrai, per santuoką pasirinkę žmonų pavardes) nebenori pavardės, primenančios skausmingą santuokinį gyvenimą.

Galbūt todėl vis dažniau išsiskyrusios moterys po kurio laiko nori vyro pavardę pakeisti į buvusią mergautinę pavardę. Pilnametystės sulaukę vaikai, kurių neaugino jų tėvas, tėvo duotą pavardę keičia vyriška mamos mergautinės pavardės forma. Pasitaiko atvejų, kai keisdami pavardes žmonės renkasi savo senelių iš mamos pusės pavardes arba nepilnamečiai, jų pačių prašymu ir sutikus mamai, biologiniam tėvui bei motinos sutuoktiniui, savo pavardę pakeičia į motinos sutuoktinio pavardę.

Vardų keitimo atvejų mūsų rajone pasitaikė daug mažiau. Per paskutiniuosius trejus metus mūsų rajone buvo pakeisti tik trys vardai. Praėjusiais metais moteris pasikeitė vardą, nes jai nepatiko tėvų duotas vardas. 2012 metais pakeisti du vardai: vienas - vyriškas, kitas – moteriškas. Pasak D.Subačienės, priežastis labai paprasta - tuos žmones aplinkiniai jau kurį laiką vadino kitokiais, ne tėvų duotais, vardais todėl jie panoro juos oficialiai įforminti. 2011 metais vardo keitimo atvejų nepasitaikė. Tiek vardo, tiek pavardės arba abiejų ir vardo, ir pavardės pasikeitimas kainuoja 42 litus.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos