baneris leidinys

litinskas vaidasRita PLAUŠINAITYTĖ
 
Liepos 24 d. savivaldybės administracijos direktoriaus Evaldo Sniečkaus įsakymu iš pareigų buvo atleistas UAB „Šakių vandenys“ direktorius Vaidas Litinskas. Į skolas įklimpusios bendrovės „Šakių vandenys“ direktorius V. Litinskas per trumpą laiką privalėjo pateikti administracijos direktoriui veiksmų planą, kaip gelbės įmonę iš susidariusios situacijos.
 
Nuotr. Anot buvusio „Šakių vandenų“ vadovo Vaido Litinsko, veiksmų planas, kaip gelbėti bankrutuojančią įmonę, galėjo būti ir tobulesnis.
 
Veiksmų planą savivaldybės administracijai V. Litinkas pateikė dar birželio paskutinėmis dienomis, tačiau jo turinys E. Sniečkui pasirodė esąs per menkas, kad išvestų „Šakių vandenų“ bendrovę iš susidariusios situacijos. Pasitaręs su specialistais, administracijos direktorius priėmė sprendimą – atleisti direktorių V. Litinską iš pareigų.
 
Sprendimas priimtas apgalvotai

„Šis mano sprendimas negimė per vieną naktį. Aš nuo savo darbo pradžios domėjausi UAB „Šakių vandenys“ veikla, rinkau informaciją apie ten susidariusią situaciją. Tiesa, priimti skubotų sprendimų niekada nenorėjau. Todėl ir pastarąjį kartą daviau direktoriui dar vieną šansą – jis privalėjo pateikti man duomenis, dėl ko įmonė dirba nuostolingai, ir aiškų planą, kaip tas problemas šalinti“,- aiškino administracijos direktorius E. Sniečkus.

Administracijos direktorius sako, kad vien vadovas dėl tokios padėties bendrovėje kaltas negali būti ir jo dėl to niekas nekaltina. Anot E. Sniečkaus, visi puikiai žino, kad „Šakių vandenims“ laikas nuo laiko buvo pavedamos tvarkyti nuostolingos arba pelno nenešančios funkcijos.
 
Kas kaltas dėl nuostolių?

„Įmonė atlieka darbus, kurie kainuoja tikrai nemažai, tačiau niekas jai šių kaštų nepadengia. Lietaus nuotekų tvarkymas ir kanalizacijos sistemų techninė priežiūra yra vienas iš tokių pavyzdžių, kai „Šakių vandenys“ teikia paslaugą, už kurią niekas nemoka“, - komentavo E. Sniečkus.

Nuo 2002 m. sausio 1 d. bendrovės priežiūrai ir eksploatacijai buvo perduoti daugumos Šakių rajono seniūnijų vandentiekiai. Tačiau visa bėda yra ta, anot E. Sniečkaus, kad šis turtas jau buvo susidėvėjęs ir kartais net netinkamas eksploatuoti, o gyventojus vandeniu įmonė aprūpinti privalėjo. Tam jai reikėjo vėl naudoti savas lėšas, kurių niekas nekompensavo. Tiekiant vandenį, didžiausią dalį išlaidų sudaro atstumas tarp atskirų vandens gavėjų. Vandens tiekimą kaimų gyvenvietėse perdavus įmonei ši susidūrė su problema - tiekti vandenį gyventojams, kurie gyvena atokiau nuo gyvenvietės. Vanduo yra tiekiamas, tačiau gerinti jo kokybę, išvalyti nuotekas, pašalinti gedimus įmonei kainuoja žymiai brangiau ir tokių išlaidų, aišku, nepadengia iš šių vandens vartotojų gaunamos pajamos.

„Papildomai užkraunamos nuostolius nešančios funkcijos įmonę atvedė į tokią situaciją, kokią mes šiandien turime. Ją pakeisti būtų galima, jeigu mes turėtume aiškų planą, kaip sumažinti įmonės sąnaudas. Aš ir prašiau, kad tokį planą parengtų direktorius, nes jis geriausiai žino dabartinę įmonės situaciją“,- pasakojo administracijos direktorius E. Sniečkus.

V. Litinkas „Šakių vandenims“ vadovavo nuo 1999 m. spalio 15 dienos. Tiesa, pastaruosius keletą metų įmonės veikla buvo nuostolinga. 2014 m. „Šakių vandenų“ nuostoliai siekė net 700 tūkst. litų. E. Sniečkus iš „Šakių vandenų“ vadovo tikėjosi, kad pateiktame veiksmų plane atsispindės aiški strategija, kaip jis ketina mažinti įmonės sąnaudas. Tačiau, deja, tokio plano nesulaukė.

Planą galėjo tobulinti...

Anot UAB „Šakių vandenys“ buvusio direktoriaus V. Litinsko, tą veiksmų planą buvo galima tobulinti, tačiau administracijos direktorius priėmė kitokį sprendimą – vieną direktorių pakeisti kitu.

„Keistas jausmas po 16 m. intensyvaus darbo įmonėje staiga tapti bedarbiu. Dabar noriu pailsėti, nes atostogų jau neturėjau penkerius metus, o vėliau – ateitis parodys, ką aš veiksiu“,- sako V. Litinskas.

Tiesa, kandidato į „Šakių vandenų“ direktoriaus pareigas E. Sniečkus sakė dar neturintis.

„Vienas kitas kalbintas asmuo atsisakė kandidatuoti į šias pareigas. Manau, žmones gąsdina tai, kad įmonė jau eilę metų dirba nuostolingai“,- sakė E. Sniečkus.

Pasak administracijos direktoriaus, iš naujo vadovo bus reikalaujama, kad jis turėtų puikius vadovavimo įgūdžius ir gebėtų tinkamai administruoti savo įmonę.

„Svarbiausia, kad įmonės vadovas mokėtų gerai organizuoti jos veiklą, gebėtų pateikti ataskaitas, kuriose būtų tikslūs skaičiai, kurie atspindėtų įmonės sąnaudas ir pan. Vadovas nebūtinai turi būti tam tikros srities specialistas, tačiau jis privalo gebėti organizuoti įmonės veiklą ir turėti įmonės administravimo patirties“,- vardijo reikalavimus administracijos direktorius.

Anot E. Sniečkaus, ko gero, nepavyks greitai rasti pamainą V. Litinskui, tačiau kitos išeities iš šios situacijos šiuo metu nematąs – atleisti direktorių buvo optimalus sprendimas.
Nepasitikėjimą V. Litinsku yra išreiškusi ir rajono savivaldybės taryba, kuri balandžio mėnesį vykusiame posėdyje atmetė jo pateiktą metinę įmonės veiklos ataskaitą. Kodėl įmonės vadovas dar nėra nušalintas nuo pareigų, birželio 22 d. domėjosi ir savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkas Mindaugas Tarnauskas. Tačiau tąkart administracijos direktorius suteikė V. Litinskui dar vieną šansą, manydamas, kad jis parengs tinkamą veiklos planą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos