baneris leidinys

Rugpjūčio 3 d. rajono savivaldybės tarybos narys Mindaugas Tarnauskas pateikė administracijos direktoriui Evaldui Sniečkui paklausimą, kuriame prašo pateikti informaciją apie konkursą UAB „Šakių vandenys“ direktoriaus vietai užimti.
 
Paklausime M. Tarnauskas teiravosi, kokiais kriterijais vadovaujantis sukurti kvalifikaciniai reikalavimai minėtoms pareigoms užimti, kodėl kandidatų prašymai priimami tik savivaldybės administracijos priimamajame ir nėra sudaryta galimybė juos pateikti elektroniniu būdu. M. Tarnauskas savo paklausime administracijos direktoriaus taip pat domėjosi, kas vykdys vadovo atranką, ar bus sudaryta galimybė, esant poreikiui, stebėti konkurso eigą, užtikrinant jo skaidrumą.

Rugpjūčio 10 d. E. Sniečkus tarybos nariui pateikė atsakymą, kuriame teigė, jog liepos 27 d.. Kontrolės komiteto posėdyje tarybos nariams buvo pateiktas juristo paaiškinimas, kuriuo remdamasis administracijos direktorius priima ir atleidžia savivaldybės bendrovių vadovus, nustato jiems kvalifikacinius reikalavimus, kokia tvarka įgyvendina jam įstatymiškai pavestas funkcijas. E. Sniečkus taip pat teigė, jog atrankos metu bus nagrinėjami kandidatų pateikti dokumentai, saugumo tarnybų pateikta informacija apie kandidatus, vyks individualūs pokalbiai su reikalavimus atitinkančiais asmenimis. Vadovaujantis surinkta informacija bus priimtas sprendimas ir tinkamiausias kandidatas taps UAB „Šakių vandenys“ vadovu, o su priimtu sprendimu ir jo priėmimo motyvais visuomenė bus supažindinta.

Į M. Tarnausko klausimą, kodėl kandidatai prašymų negali pateikti elektroniniu būdu, E. Sniečkus atsakė, jog prašymus savivaldybės administracijos priimamasis priima ir tiesiogiai, ir elektroniniu būdu, kuo tarybos narys galėjo įsitikinti teikdamas pastarąjį ir kitus paklausimus elektroniniu būdu. Administracijos direktorius taip pat pabrėžė, kad prašymų į „Šakių vandenų“ direktoriaus pareigas pateikimo būdas nebuvo nurodytas ir savivaldybės administracijos tinklapyje esančiame skelbime, o M. Tarnausko informacija, kad nėra sudaryta tokia galimybė, laikytina klaidinančia.

Tarybos narys gavęs atsakymą į paklausimą teigė, jog tai, kad prašymų pateikimo būdas savivaldybės administracijos puslapyje nebuvo nurodytas, yra netiesa ir minėtą skelbimą mačiusieji gali tai patvirtinti. M. Tarnauskas taip pat pastebėjo: jam nebuvo paaiškinta, pagal ką bus patvirtinti kandidato į direktoriaus pareigas kvalifikaciniai reikalavimai ir neužsiminta dėl konkurso eigos stebėjimo. Po administracijos direktoriaus atsakymų M. Tarnauskui iškilo klausimas, kam reikalingi tarybos nariai, jeigu jie net negali stebėti, kaip administracija priima sprendimus, ir negali įsitikinti jų skaidrumu.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos