baneris leidinys

kameraAgnė NAUMAVIČIŪTĖ
 
Praėjusį antradienį rajono savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis susitiko su Šakių rajono policijos komisariato viršininku Mindaugu Akelaičiu dėl viešosios tvarkos.
 
Nuotr. Po pastarųjų viešosios tvarkos pažeidimų Šakiuose svarstoma, jog mieste reikėtų įrengti vaizdo stebėjimo kameras.
 
Niežti nagai
 
Praėjusios savaitės Šakiuose buvo įtemptos: vienas konteineris atsidūrė miesto ežere, kitas, galimai kažkieno nagams panižus, buvo padegtas. Melagingas skambutis, jog policijos komisariatas „išlėks į orą“ sukėlė visus pareigūnus ant kojų, o naujai įrengtame miesto skvere sugadintas muzikos aparatas, kurio remontas atsieis apie 2 tūkst. eurų. Tokie įvykiai rajono vicemerą paskatino susitikti su M. Akelaičiu diskusijai, kaip kovoti su mieste vykdomu vandalizmu.

„Pats esu ne vietinis, bet gavau žinią iš Šakiuose gyvenančių žmonių apie galimai naujai susidariusią grupelę asmenų, kurie vykdo šiuos nusikaltimus. Nežinia, ar visus pastaruoju metu mieste atliktus blogus darbus padarė tie patys asmenys, ar tai sutapimas, bet tikimybė visuomet yra“, – sakė E. Pilypaitis.

Rajono vicemero teigimu, iš miesto skvere skambančių varpų surenkama tam tikra suma pinigų, nes gyventojai, norėdami jų paklausyti ne nustatytu laiku, už melodiją sumoka, iš šios sumos mokama už elektrą, vandenį, skvero apšvietimą ir pan.

„Taip per savaitę klausant varpų gal ir „sukapsi“  100 eurų, bet reikėtų nepamiršti, kad tai yra naujovė, o ir vasaros sezonas gelbsti. Reikėtų apskaičiuoti, kiek kainuoja elektra, aptarnavimas, vanduo, apšvietimas, šie dalykai „suvalgo“ tuos pinigus, o dabar ir ten esančio aparato liečiamą ekraną reikės keisti“, – minėjo mero pavaduotojas.

 Nors aparatas apdraustas ir draudimas padengs nuostolius, rajono savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjo Vito Girdausko teigimu, šiuo metu dar neaišku, ar bus atlyginta visa 2 tūkst. eurų suma, ar tik jos dalis.
 
Vasaros metu iškvietimų padaugėja

Pasak vicemero, kalbantis su komisariato viršininku paaiškėjo, kad, pavyzdžiui, praėjusio sekmadienio vakarą per kelias valandas gauti devyni iškvietimai, į kuriuos vienam policijos ekipažui suspėti išties sunku.

„Policijos komisariatui persikėlus į naująsias patalpas, darbuotis galės dar vienas ekipažas, nes atsilaisvins vienas pareigūnas ir gyventojų saugumui užtikrinti bus galima skirti dar daugiau dėmesio“, – pastebėjo E. Pilypaitis.

Šakių policijos komisariato viršininkas minėjo, jog viešosios tvarkos pažeidimų padaugėja kiekvieną vasarą. Viršininkas taip pat pastebėjo, kad pažeidimų kiekis nėra toks, dėl kurio vertėtų sunerimti.

„Įvairių įvykių srautas yra nuolatinis ir nelabai kintantis, tikrai nėra dėl ko sunerimti. Juk konteineriai ir anksčiau dažnai būdavo išvartyti, ir kitų vandalizmo atvejų pasitaikydavo, gal gyventojai  anksčiau į tokius reiškinius mažiau reaguodavo, o dabar, kai į tai labiau atkreipiamas dėmesys, atrodo, jog tokių įvykių padaugėjo, bet taip tikrai nėra“, – sakė M. Akelaitis.

Kreipsis į miesto VVG

E. Pilypaičiui bei M. Akelaičiui svarstant, kaip būtų galima išspręsti problemas dėl viešosios tvarkos pažeidimų, buvo prieita nuomonės, kad mieste įrengtos vaizdo stebėjimo kameros būtų teisingiausias sprendimas, tačiau ir čia ne viskas taip paprasta.

 Rajono vicemeras mano, kad nėra nieko neįmanomo, stebėjimo kameras galima įsigyti, tačiau susiduriama su kita problema: nežinia, kas sėdėtų prie ekranų ir stebėtų kamerų fiksuojamus vaizdus, mat policijos pareigūnams tai nepriklauso, tad reikia ieškoti kitų išeičių. Apie tai E. Pilypaitis ir mąsto.

„Planuoju kalbėtis su Šakių miesto Vietos veiklos grupe. Galbūt jie padėtų inicijuoti kokią nors socialinę įmonę (Socialinėse įmonėse siekiama įdarbinti asmenis, praradusius profesinį ir bendrąjį darbingumą, ekonomiškai neaktyvius, negalinčius lygiomis sąlygomis konkuruoti darbo rinkoje – red. past.). Pavyzdžiui, gal neįgalieji pasikeisdami savanoriškais pagrindais galėtų stebėti per vaizdo kameras miestą, o gal atsirastų minimalus apmokėjimas. Taip neįgalieji galėtų integruotis į visuomenę, atliktų visuomenei naudingą darbą ir galbūt užsidirbtų. Juk dauguma dėl savo negalios nuolat būna namuose“, – mintimis dalijosi rajono mero pavaduotojas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos