baneris leidinys

vizgirdieneRita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šakių miesto vietos veiklos grupės (toliau –VVG) tęsia Šakių miesto vietos plėtros strategijos, kuri būtų įgyvendinama iki 2022 m., rengimą. Sausio 27 d. savivaldybėje dar kartą vyko susitikimas su miesto visuomenininkais, kurie buvo supažindinti su VVG strategija ir perspektyvomis.

Nuotr. Marijampolės apskrities konsultantė Ieva Vizgirdienė sako, kad mūsų miesto VVG turi gana patrauklią miesto ateities viziją.

Marijampolės apskrities konsultantė Ieva Vizgirdienė, kuri ne pirmą kartą atvyksta į Šakius ir konsultuoja organizacijas  dėl VVG strategijos plano pateikimo, sako, kad vietos veiklos grupės Šakiuose gan aktyviai įsitraukusios į šią veiklą ir turi nemažai idėjų, kaip pritraukti lėšų į miestą per įvairias veiklas. Anot konsultantės, numatyta parengti penkias kryptis turėsiančią miesto strategiją. Viena jų orientuota į socialinių paslaugų teikimą socialinės atskirties grupės žmonėms. Antra kryptis skirta užimtumo rėmimui – neaktyvių gyventojų, kurie nedirba ir neregistruoti darbo biržoje, integracijai į darbo rinką. Trečia – verslumo skatinimui. Likusios dvi kryptis orientuotos į bendradarbiavimo ir savanorystės skatinimą.

Anot Šakių verslo informacijos centro direktorės Daivos Palukaitienės, šiuo metu savo idėjas yra pateikusios 10 miesto veiklos grupių, tačiau prie jų dar gali prisijungti verslininkai, kurie taip pat svarsto galimybę įsijungti į šį projektą. Pagal dabar VVG rengiamą strategijos priemonę „Vietos bendruomenių inicijuojama plėtra miestuose“ mūsų miesto vietos veiklos grupės yra pateikusios savo idėjas, kurių įgyvendinimui reikėtų ne mažiau kaip 1 mln. eurų. Iš viso per Vidaus reikalų ministeriją Lietuvai skirta apie 16 mln. eurų iš Europos Sąjungos fondų. Tačiau, anot konsultantės I. Vizgirdienės, šalyje yra 54 miestų, kurie taip pat nori prisitraukti šias lėšas. Todėl šiandien dar nėra aišku, kaip pasielgs ministerija, tas lėšas skirstydama regionams. Aišku tik viena, kad Šakių miestas nepatenka į prioritetinių regionų sąrašą, todėl pelnyti papildomų konkursinių balų mes turime per kitas sritis – pvz., skatindami savanorystę, už kurią galima gauti papildomų balų, arba didindami prisidėjimo prie projekto koeficientą (Šakių VVG yra numačiusi prisidėjimą iki 16 proc.).

Vasario 15 d. šakiečių vizijos, norai bus pristatyti Europos socialinio fondo agentūrai, iki birželio mėnesio turėtų paaiškėti, kiek lėšų pavyks pritraukti į Šakius per įvairias miesto VVG veiklas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos