baneris leidinys

soc komitetasNors apie etatų steigimą šeimynose Sveikatos ir socialinės politikos komitetas diskutavo dar vasarį, praėjusį penktadienį vėl sugrįžo prie to paties klausimo. Pasirodo, komitetui sunkiai pavyksta susikalbėti su administracija.

Nuotr. Sveikatos ir socialinės politikos komitetas dar kartą kalbėjo apie etatų steigimą šeimynose ir jau šią savaitę planuoja susitikimą su jomis.

Komiteto pirmininkas Arvydas Šlėderis kėlė klausimą: kaip, kad būtų išgirsti, bendrauti su savivaldybės administracija? Jis akcentavo, kad reikia grįžti prie klausimo, kuris buvo išnagrinėtas ir aptartas prieš svarstant rajono biudžetą vasario mėnesį. Tuomet buvo išreikštas komiteto pritarimas etatų steigimui, tačiau jis ir liko „pakibęs ore“.

„Aš, pavyzdžiui, balsuodamas taryboje galvojau, kad balsuoju už etatų steigimą šeimynose, nes mes tam buvome pritarę. Dabar vėl apie tai kalbame“, – nusivylimo neslėpė Martinas Eimutis.  

A. Šlėderis taip pat neslėpė nusivylimo: pritarimas yra, visi akcentuoja, jog turi būti skatinamas vaikų gyvenimas ne valdiškose įstaigose, tačiau šeimynos kol kas privertos laukti.

Buvo kaip buvo, esmė ta, kad klausimas iš esmės nepajudėjo nuo vasario pradžios. Būtent tada buvo gauti šeimynų prašymai jose steigti socialinio padėjėjo etatus.

Kovo 10 dieną planuojamas susitikimas su šeimynomis, kurio metu komitetas nori išdėstyti savo požiūrį, pateikti siūlymus.

Po įvairių diskusijų ir optimalaus sprendimo ieškojimų nuspręsta, kad šeimynoms, kuriose globojama 10 ir daugiau vaikų, būtų steigiamas vienas etatas. Toms, kuriose auga mažiau vaikų, – pusė etato. Visas etatas būtų galimas ir tose šeimynose, kur vaikais rūpinasi ne du suaugę šeimos nariai, o vienas. Taip yra su Genovaitės Dobilevičiūtės šeimyna. Šiuo metu ji rūpinasi aštuoniais vaikais, Dalytės Jasukynienės šeimynoje auga 11 vaikų, Ramaldos Burdulienės – septyni, Ilonos Leleivienės – 10.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Leonoros Pocevičiūtės, kalbama apie trijų etatų steigimą, kuris pagal poreikį būtų paskirstytas šeimynoms (jose globojamų vaikų skaičius kinta). Be to, etatus steigtų pačios šeimynos, o ne savivaldybė. Tam reikėtų iki 20 tūkst. eurų per metus.

Sveikatos ir socialinės politikos komiteto posėdžio metu buvo diskutuojama, iš kokių šaltinių būtų galima skirti lėšų, nes biudžete numatytų nepakaks. L. Pocevičiūtė siūlė kelis variantus, tad belieka patiems politikams susidėlioti, kuriuo keliu eiti ir kokį sprendimą priimti. Kol jis nepriimtas, šeimynos priverstos laukti etatų įsteigimo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos