baneris leidinys

sintautaiŠviesa tunelio gale, ne kitaip. Po ilgų metų laukimo, atrodo, sintautiečiai galės džiaugtis, jog tiek vietiniai, tiek tarpmiestiniai autobusai užsuks į miestelį. Belieka įgyvendinti keletą Valstybinės kelių transporto inspekcijos reikalavimų.

Nuotr. Autobusų stotelę planuojama įrengti pačiame miestelio centre, priešais jau esančią.

Apie tai, kad gyventojai nori, jog autobusai važiuotų per miestelį ir gyventojams nereikėtų eiti į stotelę, esančią prie pagrindinio kelio Vilkaviškis–Šakiai, rašėme ne kartą. Tai bene dešimtmetį ar ilgiau keliama problema. Pasak Sintautų seniūno Kęstučio Birbilo, dar 2012 m. jie buvo išsikvietę Valstybinės kelių transporto inspekcijos specialistus, kurie kaip vieną pagrindinių reikalavimų nurodė, jog 1,3 km žvyrkelio (kelio ruožas įvažiuojant į miestelį) būtų padengta asfaltu. Kadangi situacija pasikeitusi ir minėtas ruožas išasfaltuotas, kovo pradžioje seniūnas vėl kreipėsi į Valstybinę kelių transporto inspekciją. Kovo 30 d. komisija, vadovaujama inspekcijos Kelių transporto veiklos reguliavimo skyriaus vyriausiojo specialisto Antano Trilupaičio, lankėsi Sintautuose ir įvertino situaciją, apžiūrėjo kelią. K. Birbilas informavo, kad pirmiausiai reikalaujama įrengti autobusų sustojimo ženklą Šakių kryptimi. Jį turėtų pastatyti Šakių kelių tarnyba, o Šakių autobusų parkas turėtų parūpinti autobusų grafiką. Antras dalykas – prasilenkimo klausimo ties mokykla išsprendimas. Čia kelkraščiuose dažnai stovi automobiliai, tad siūloma vienoje pusėje pastatyti ženklą „Sustoti draudžiama“, o kitoje „Stovėti draudžiama“. Taip kelkraščiai nebūtų užgrūsti automobiliais, būtų sąlygos prasilenkti transporto priemonėms, o prie mokyklos autobusiukas ar automobilis sustoti galėtų. Dar viena svarbi pastaba – nuo šiol šis kelias, ypač žiemą, turėtų sulaukti gerokai daugiau dėmesio ir būtų prižiūrimas ne tik seniūnijos, kaip buvo iki šiol, bet kaip regiono.
 
„Kelias priklauso ne mums, bet prižiūrėti turime mes. Mes pinigų negauname, nors visi įsivaizduoja kitaip. Esu kelis kartus minėjęs: jei mes prižiūrime, tegul mums ir atiduoda tą kelią. Taip nedaro, nes kiekvienas kilometras duoda pinigus. Gerai juos turėti, kai nereikia prižiūrėti“, – kalbėjo Sintautų seniūnas.

Dabar ši situacija turėtų pasikeisti. Tad pašalinus visus minėtus trūkumus, kaip susitikimo metu žadėjo A. Trilupaitis, per miestelį bus galimas tolimojo transporto susisiekimas. Planuojama, kad tai turėtų įvykti balandžio 30–gegužės 1 d.

„Sutampa, kad bus Motinos diena ir Tarptautinė darbininkų diena, tad tą savaitgalį autobusai turėtų pradėti važinėti“, – sakė K. Birbilas.

Autobusų stovėjimo aikštelė turėtų būti įrengta priešais miestelyje esančią stotelę, visai netoli bažnyčios. Pradėjus per miestelį kursuoti autobusams, krašto kelyje ties Sintautais esančios sustojimo vietos bus panaikintos.

Tiesa, sintautiškiai turės priprasti ir prie intesyvesnio eismo, didesnio triukšmo: kiekvieną dieną be vietinio transporto aštuoni Šakių link ir devyni Vilkaviškio link autobusai važiuos per miestelio centrą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos