baneris leidinys

judita gintarePraeitų metų rudenį po Šakių jaunimo ir kūrybos centro vėliava veiklą pradėjo Atviras jaunimo centras. Jaunimo darbuotoja Judita Beržvinskaitė centro veiklą dviem metams perduoda socialinių mokslų specialistei Gintarei Grockytei.

Nuotr. Atviro jaunimo centro darbuotoja Judita Beržvinskaitė (kairėje) negailėjo patarimų būsimai darbuotojai Gintarei Grockytei, kuri pasiryžusi ieškoti savanorių.

Birželio 13 d. rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba turėjo galimybę susipažinti su naująja Atviro jaunimo centro darbuotoja G. Grockyte. Vicemeras Edgaras Pilypaitis klausė, ar vadovų kaita neatsilieps vaikų, jaunimo užimtumui vasarą, ar nebus taip, kad centras iš viso bus užrakintas. Dabartinė darbuotoja J. Beržvinskaitė patikino, kad kol vyks naujos darbuotojos įdarbinimo formalumai, centre dirbs Kristina Valaitytė, projekto „Atrask save“ koordinatorė.
 
J. Beržvinskaitė pastebėjo, kad vasarą jaunimo labai sumažėja: jie išvyksta dirbti į užsienį, įsidarbina, išvažiuoja atostogauti. Todėl poreikis vasarą yra daug mažesnis, jaunimo srautai visos Lietuvos jaunimo centruose sumažėja, suburti žmones yra sunku. Rajono jaunimo reikalų koordinatorės Danutės Jurgutienės įsitikinimu, galimybę lankyti centrą jaunimui vis tiek reikia suteikti. Vicemeras mano, kad vasarą jaunimo užimtumą reikėtų organizuoti kitose miesto, rajono atvirose erdvėse, ne tik patalpose. Jis klausė, ar centras turi savanorių, kurie tą veiklą padėtų organizuoti. Pasak J. Beržvinskaitės, jie šiuo metu neturi nė vieno savanorio, kurį galėtų palikti centre, pasiųsti atstovauti centrui įvairiuose renginiuose.

Jaunimo reikalų tarybos narius domino, kaip jaunimą užimti ketina nauja darbuotoja.

G. Grockytei studijų metais teko daug savanoriauti Lietuvoje, praktikas atliko Kauno ir Šakių globos namuose. Išskirtinę patirtį, žinių mergina įgijo Slovėnijoje, kur savanoriavo jaunimo organizacijoje, užimančioje 12–18 amžiaus vaikus.

„Mane stebino tai, kad šiame centre vaikas ar jaunuolis diktuoja, kuo jis nori užsiimti. Ten jis pats  daugiau orientuotas ką veikti, dalyvauti, kurti. Supratau, kad jaunas žmogus yra aktyvus ir sėdėdamas prie stalo jo tikrai nesudominsi“, – patirtimi dalinosi G. Grockytė.

Ji numačiusi ir Šakiuose plėtoti savanorystės praktiką, norėtų aktyvesnes veiklas jaunimui organizuoti lauke, bet prisipažino, kad Slovėnijoje turėjo labai daug savanorių. Mergina įsitikinusi, kad veikla centre turėtų vykti kasdien, yra nusiteikusi dirbti ir klausti jaunuolių, ką jie nori veikti, kokie jų sumanymai, idėjos.

„Toks bendravimas su centro lankytojais, manau, ugdo komandinį darbą, kelia jaunų žmonių savivertę, taip greičiau užsimezga kontaktas ir bendrauji kaip su sau lygiu“, – įsitikinusi jauna specialistė.

Tiesa, pirmiausiai naujajai centro darbuotojai teks atkurti ryšius, susipažinti su rajono nevyriausybinėmis, jaunimo organizacijomis.

Jaunimo reikalų tarybos narys Mindaugas Tarnauskas pastebėjo, kad rajone vangiai veikia savanorystės skatinimo programa Šakių rajono jaunimui „Patsaunoris“ ir siūlė naujai darbuotojai tęsti jos įgyvendinimą. G. Grockytė patikino, kad lietuviai turi pirmiausia pakeisti požiūrį į savanoriavimą – kol kas jie nemato iš to naudos.

Susirinkę jaunimo reikalų tarybos nariai pasiūlė socialiniuose tinkluose paskelbti, kad Šakiuose ieškomi savanoriai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos