baneris leidinys

valaitiene vBirželio 17 d. posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą dėl Šakių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos Vitos Valaitienės elgesio.

VTEK aiškinsis, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam iškilus nusišalinti.

Anoniminiame pranešime, VTEK gautame birželio 13 d., nurodoma, kad tarnautoja pasirašo ant savo sūnausparengtų ir pateiktų prašymų gauti statybą leidžiančius dokumentus bei išduoda leidimus.
 
Kaip informavo VTEK atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė, tyrimas gali trukti iki trijų mėnesių. Dabar bus renkama informacija, paskui komisija ją tirs ir pateiks išvadas.

Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, jei vedėja būtų pripažinta pažeidusi įstatymą, jai gali būti taikomos nuobaudos, pavyzdžiui: negalės būti skatinama, priimama, skiriama ar renkama į aukštesnes pareigas. Jei už šio įstatymo pažeidimą asmuo būtų atleistas iš pareigų, trejus metus nuo atleidimo iš pareigų dienos negali būti priimamas, skiriamas ar renkamas į pareigas valstybinėje tarnyboje ir pan.

Pastaruoju metu mūsų valdininkai, tarybos nariai ir net administracijos darbuotojai į VTEK akiratį patenka gana dažnai. Gegužės 18 d. VTEK nusprendė, kad Šakių rajono savivaldybės tarybos nariai Kęstutis Smirnovas ir Valdas Stankūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimą vengti interesų konflikto, gegužės 31 d. dėl VTEK surašyto administracinės teisės protokolo stojo administracijos direktorius Evaldas Sniečkus, kuris birželio 9 d. teismo sprendimu pripažintas kaltu, nevykdęs VTEK rekomendacijų, jam skirta bauda.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos