baneris leidinys

vetra medziaiLina POŠKEVIČIŪTĖ

Penktadienio pavakarę per Lietuvą praūžęs škvalas neaplenkė ir mūsų rajono. Stiprus vėjas laužė medžių šakas, išvertė medžius, nutraukė elektros laidus. Ugniagesių gelbėtojų teigimu, labiausiai nukentėjo Šakių, Lukšių, Sintautų , Kriūkų seniūnijos.

Nuotr. Iš viso per šeštadienio naktį ugniagesiai gavo 16 iškvietimų, laimei, žmonės nenukentėjo, apgadintas tik turtas.

Apie 21 val. Lukšiuose A. Tatarės g. privataus namo kieme auganti liepa, vėjo neatlaikiusi, užvertė visą kelio Šakiai–Lukšiai–Kaunas važiuojamąją dalį, nulaužė elektros stulpą. Spąstuose atsidūrę vairuotojai važiavo tiesiog bordiūrais ir kiemais, o sunkvežimių vairuotojai ieškojo aplinkinių kelių. Atvykę ugniagesiai-gelbėtojai pašalino medį nuo važiuojamosios dalies, o elektrikai jau šeštadienio rytą pastatė naują elektros stulpą ir atnaujino elektros tiekimą gyventojams.

„Iškvietimų dėl išvartytų medžių pradėjome gauti penktadienio vakarą apie 18 val. Naktį į šeštadienį budėjusi rajono ugniagesių-gelbėtojų pamaina likvidavo škvalo padarinius iki ketvirtos valandos ryto. Iš viso per naktį gavome 16 iškvietimų. Tačiau ugniagesiai-gelbėtojai ir šeštadienį, ir sekmadienį vyko šalinti išvirtusių ant važiuojamosios kelio dalies medžių įvairiose rajono vietovėse“, – kalbėjo Šakių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Rolandas Pavalkis.

Pasak jo, laimė, pranešimų, kad lūžtantys medžiai būtų sužaloję žmones, nėra gauta, taip pat  nekilo pavojingų gaisrų, neįvyko skaudžių nelaimių.

Šakių seniūnijos seniūno pavaduotojas Alvydas Balaševičius informavo, kad šeštadienio ryte sukvietė darbininkus ir minimaliai miestą aptvarkė – surinko nulaužtas medžių šakas, nuvalė šaligatvius. Bažnyčios gatvėje išverstas beržas taip pat buvo sutvarkytas.

Daugelis seniūnų sakė, kad šeštadienį apvažiavo seniūnijų teritorijas, įvertino padėtį, vieni tvarkėsi savaitgalį, bet didžiausias darbas laukė pirmadienį, ypač daug šakų seniūnijų kapinėse.

Visą savaitgalį gyventojai škvalo padarinių likvidavimo darbus tęsė prie individualių namų, sodybose: šalino išverstus medžius, nulaužtas šakas.

Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai informavo, kad rimtų pranešimų apie nukentėjusius žmones negavo.

ESO atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba informavo, kad šeštadienio rytą be elektros energijos tiekimo rajone buvo likę 900 elektros vartotojų. Pirmadienio rytą energijos tiekimas nebuvo atstatytas dar maždaug 230 elektros vartotojų. Įmonė gedimus šalina ir tikina, kad daugiausiai jų likę vienkiemiuose ir atokesnėse rajono vietovėse.

AB „Lietuvos draudimas“ atstovė žiniasklaidai Ingrida Žaltauskaitė informavo, kad iš rajono negavo nė vieno gyventojo pranešimo apie patirtus nuostolius, bet ji pabrėžė, kad daugiau informacijos sulauks šiomis dienomis.

Be to, nors nukentėjusių yra nemažai, tik kas ketvirtas ūkis yra draustas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos