baneris leidinys

bertasius tarybojeAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Ketvirtadienio popietę rajono savivaldybės tarybos nario Mindaugo Tarnausko socialiniame tinkle „Facebook“ įdėtas vaizdo įrašas su prierašu „Ir čia buvo Meras, ir čia buvo Savivaldybės tarybos posėdis! Nedarau jokio vertinimo (nors gal turėčiau), tačiau įvertinkit jūs“ per kelias valandas apskriejo ne tik rajoną, bet ir visą Lietuvą.

Nuotr. Juozas Bertašius: „Aš jokių keiksmažodžių nevartojau. Pasirodo, dabartinėmis technologijomis galima bet ką padaryti. Aš nežinau, ar tie žodžiai yra pasakyti mano ar ne, gali būti pasakymų, kurie yra ir ne mano ištarti.“

Meras prapliupo keiksmais?

Per porą valandų daugiau nei 10 tūkst. kartų peržiūrėtame vaizdo įraše – 34 sekundės birželio 23 d. vykusio rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kai buvo diskutuojama, ar įtraukti į darbotvarkę Kukarskės globos namų socialinės globos kainos tvirtinimą. Apie tai tarybos nariai diskutavo kone ilgiausiai, kilo daug klausimų ar netgi piktesnių pasisakymų. Galų gale rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius tarybos narius paragino šiuo klausimu balsuoti. Balsavimo metu  jis pašnibždomis tarstelėjo, jog „susilaiko“ ir galimai ištarė kelis necenzūrinius žodžius.

Kaip mero galimi keiksmai iškilo į viešumą? Mintimis apie rajono aktualijas ir problemas socialiniame tinkle pasidalijęs M. Tarnauskas taip pat įkėlė ir praėjusio savivaldybės tarybos posėdžio vaizdo įrašą. Dauguma žmonių nusprendė jį pažiūrėti ir  vienam užkliuvo 47 posėdžio minutę mero ištarti žodžiai. Atrastu „perliuku“ buvo pasidalinta minėtame socialiniame tinkle prie M. Tarnausko komentaro.

Tapo sensacija

Po paros M. Tarnauskas su savo „Facebook“ draugais ir sekėjais pasidalijo minėtuoju 34 sekundžių vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti galimi mero keiksmai. Vaizdo įrašas netrukus paplito visos Lietuvos mastu. Praėjus porai valandų apie „keiksmais prapliupusį“ Šakių rajono savivaldybės merą Juozą Bertašių rašė ne tik didieji internetiniai portalai – vaizdo įrašu pasidalijo ir televizijos žinios.

Tiesa, nors dauguma komentatorių už tokius žodžius merą pasmerkė, buvo tokių, kurie teigė nesuprantantys, kam tokius dalykus apskritai reikia viešinti ar sureikšminti, juk „visko pasitaiko“, buvo ir tokių, kurie paprasčiausiai netikėjo, jog necenzūrinius žodžius pasakė J. Bertašius.

 Nors iš pradžių J. Bertašius teigė apskritai tokių žodžių nevartojantis, praėjus kelioms valandoms po skandalo kartu su mero nuotrauka to paties socialinio tinklo „Šakių valstiečių ir žaliųjų“ paskyroje bei rajono savivaldybės interneto svetainėje buvo paskelbtas viešas atsiprašymas, kuriame rašoma: „Aš apgailestauju, kad birželio 23 d. tarybos posėdžio metu netyčia išsprūdo netinkamas žodis savo mintims išreikšti. Tai buvo momentinė emocija, nenukreipta prieš nieką konkrečiai ir nieko nenorint įžeisti. Nepaisant to, aš atsiprašau tų, kurie mane suprato netinkamai. Juozas Bertašius.“

Įrašas suklastotas?

Kaip jau buvo minėta, meras paskelbė viešą apgailestavimą, tačiau „Draugui“ susisiekus su juo paaiškino, jog vis tik tokių žodžių posėdžio metu nevartojo.

„Aš jokių keiksmažodžių nevartojau. Pasirodo, dabartinėmis technologijomis galima bet ką padaryti. Aš nežinau, ar tie žodžiai yra pasakyti mano ar ne, gali būti daug pasakymų, kurie yra ir ne mano ištarti. Posėdžius vedu 14 metų, visada padėkodamas, netrukdydamas pasisakyti kitiems tarybos nariams ir t. t. Netyčia išsprūdo, jei ir yra toks žodis, kurio aš negaliu vartoti. Klausiau tą išgarsintą įrašą ir nelabai atpažįstu, kad jame kalbėčiau savo balsu“, – susiklosčiusią situaciją komentavo meras.

Pasiteiravus, ar už galimą šmeižtą meras nesikreips į atitinkamas institucijas, šis atsakė: „Kur aš galiu kreiptis? Gal jei būčiau koks nors ministras, gal kas nors ir tirtų šį reikalą. Esu paprastas, kuklus žmogus prie visų šiuolaikinių technologijų.“

Nesėdės sudėję rankų

Susisiekus su M. Tarnausku šis atvirai išsakė savo nuomonę, kodėl nusprendė viešoje erdvėje paskelbti vaizdo įrašą, kuris merą pastatė į itin nemalonią padėtį.

„Ar galima tokį dalyką nutylėti? Nutylėjimas reikštų toleravimą. Vieną nutylime, kitą, ir po to stebimės, kodėl rajone vyksta tokie dalykai. Pusantrų metų dirbu rajono savivaldybės taryboje. Atrodo, nuoširdžiai stengiesi dėl žmonių ir jeigu kažkas tave išvadina necenzūriniais žodžiais, tai yra visiška nepagarba, o kartu ir liūdna, ir nemalonu“, – mintimis dalijosi tarybos narys.

M. Tarnauskas teigė, jog pasidalydamas vaizdo įrašu nenori nieko nei teisti, nei juo labiau kaltinti, visą vertinimą atiduoda į žmonių rankas.

Ar bus apsiribota tuo, jog mero keiksmai atsidūrė viešoje erdvėje? Tarybos narys patikino, kad bus imtasi ir kitų veiksmų – Jungtinės opozicinės frakcijos nariai aptars šį klausimą ir priims atitinkamą sprendimą. Šiandien mero poelgį svarsto Etikos komisija.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos