Viešėjo Anykščiuose: kas ten kitaip nei pas mus?

anyksciaiŠakių rajono savivaldybės atstovai, tarybos nariai prieš savaitę, liepos 8 dieną, lankėsi Anykščių rajone. Ten išgirdo, kaip tvarkomas savivaldybės biudžetas, skirstomos investicijos ir kt.

Nuotr. Šakių delegacija, susitikusi su Anykščių meru Kęstučiu Tubiu (ketvirtas iš kairės), aptarė abiem savivaldybėms aktualius klausimus.

Anykščių rajone gyvena apie 26 tūkst. gyventojų (Šakių rajone – 30 tūkst.), 10 tūkst. pačiuose Anykščiuose (Šakiuose – 6 tūkst.). Iš viso Anykščiuose veikia 17 sporto klubų.
 
Nepagrindė biudžeto – išėjo iš darbo

Savivaldybės atstovai aplankė Anykščių savivaldybę, kurioje neseniai pasikeitė valdžia – meras ir administracijos direktorius. Šakiečiai susitiko su Anykščių savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu, mero pavaduotoju Sigučiu Obelevičiumi, Investicijų skyriaus vedėju Mantu Vaičiulevičiumi ir vyriausiąja specialiste Virginija Ros Garsia.
Buvo kalbėtasi apie biudžetą: sausio–vasario mėnesiais visų savivaldybės įstaigų vadovai turėjo pristatyti savo įstaigos metinį biudžetą, po kurio du vadovai savo noru išėjo iš užimamų pareigų, nes nesugebėjo tinkamai apginti parengto biudžeto. Visoms VšĮ biudžetas kasmet bus mažinamas, nes norima skatinti, kad įstaigos pačios susirinktų lėšas. Nuo biudžeto 5 proc. skiriama kultūros darbuotojų darbo užmokesčiui. Smulkaus ir vidutinio fondo programai skirta 40 tūkst. eurų, sporto programai apie 58 tūkst. eurų.

Didžiulis dėmesys – keliams

Anykščių meras Kęstutis Tubis pasakojo, kad artimiausiuose planuose numatyta atstatyti Vorutos pilį, planuojama išleisti apie 308 tūkst. eurų. Taip pat numatyta, kad mieste atsiras traukinukas, kuris turistus veš iš miesto centro iki Lajų tako. Taip bus sumažintas automobilių srautas ir aikštelės prie Lajų tako apkrovimas, nes švenčių dienomis nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė nuolat būna sausakimša ir automobilius tenka palikti 2–3 km atstumu.

Meras daugiausiai dėmesio skiria kelių ir gatvių remontui. Pirmiausiai keliai ir privažiavimai tvarkomi ten, kur kuriasi ar plečiasi verslas bei kuriamos darbo vietos. Dar šiais metais planuojama atnaujinti kelio dangą iki Lajų tako.

Suteikė motyvacijos

Šakiečiai viešėjo kurortinėse teritorijose – Menų inkubatoriuje, Lajų take ir kitur. Anot vicemero Edgaro Pilypaičio, netradiciniai turistiniai objektai padidina turistų srautus. „Lietuvoje atsigauna vietinis turizmas. Tai suteikia motyvaciją įgyvendinti savo projektus, naudoti Europos Sąjungos lėšas, nes atsiveria geros perspektyvos“, – teigė vicemeras.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.