baneris leidinys

anyksciaiŠakių rajono savivaldybės atstovai, tarybos nariai prieš savaitę, liepos 8 dieną, lankėsi Anykščių rajone. Ten išgirdo, kaip tvarkomas savivaldybės biudžetas, skirstomos investicijos ir kt.

Nuotr. Šakių delegacija, susitikusi su Anykščių meru Kęstučiu Tubiu (ketvirtas iš kairės), aptarė abiem savivaldybėms aktualius klausimus.

Anykščių rajone gyvena apie 26 tūkst. gyventojų (Šakių rajone – 30 tūkst.), 10 tūkst. pačiuose Anykščiuose (Šakiuose – 6 tūkst.). Iš viso Anykščiuose veikia 17 sporto klubų.
 
Nepagrindė biudžeto – išėjo iš darbo

Savivaldybės atstovai aplankė Anykščių savivaldybę, kurioje neseniai pasikeitė valdžia – meras ir administracijos direktorius. Šakiečiai susitiko su Anykščių savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu, mero pavaduotoju Sigučiu Obelevičiumi, Investicijų skyriaus vedėju Mantu Vaičiulevičiumi ir vyriausiąja specialiste Virginija Ros Garsia.
Buvo kalbėtasi apie biudžetą: sausio–vasario mėnesiais visų savivaldybės įstaigų vadovai turėjo pristatyti savo įstaigos metinį biudžetą, po kurio du vadovai savo noru išėjo iš užimamų pareigų, nes nesugebėjo tinkamai apginti parengto biudžeto. Visoms VšĮ biudžetas kasmet bus mažinamas, nes norima skatinti, kad įstaigos pačios susirinktų lėšas. Nuo biudžeto 5 proc. skiriama kultūros darbuotojų darbo užmokesčiui. Smulkaus ir vidutinio fondo programai skirta 40 tūkst. eurų, sporto programai apie 58 tūkst. eurų.

Didžiulis dėmesys – keliams

Anykščių meras Kęstutis Tubis pasakojo, kad artimiausiuose planuose numatyta atstatyti Vorutos pilį, planuojama išleisti apie 308 tūkst. eurų. Taip pat numatyta, kad mieste atsiras traukinukas, kuris turistus veš iš miesto centro iki Lajų tako. Taip bus sumažintas automobilių srautas ir aikštelės prie Lajų tako apkrovimas, nes švenčių dienomis nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė nuolat būna sausakimša ir automobilius tenka palikti 2–3 km atstumu.

Meras daugiausiai dėmesio skiria kelių ir gatvių remontui. Pirmiausiai keliai ir privažiavimai tvarkomi ten, kur kuriasi ar plečiasi verslas bei kuriamos darbo vietos. Dar šiais metais planuojama atnaujinti kelio dangą iki Lajų tako.

Suteikė motyvacijos

Šakiečiai viešėjo kurortinėse teritorijose – Menų inkubatoriuje, Lajų take ir kitur. Anot vicemero Edgaro Pilypaičio, netradiciniai turistiniai objektai padidina turistų srautus. „Lietuvoje atsigauna vietinis turizmas. Tai suteikia motyvaciją įgyvendinti savo projektus, naudoti Europos Sąjungos lėšas, nes atsiveria geros perspektyvos“, – teigė vicemeras.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos