baneris leidinys

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kreipiasi į savivaldybių administracijas bei merus, ragindama racionaliai ir palankiai nepasiturinčioms šeimoms naudoti piniginei socialinei paramai skirtas, bet nepanaudotas lėšas.

Padidinus minimalią mėnesinę algą, o Vyriausybės remiamoms pajamoms (VRP) likus to paties lygio, dalis gyventojų dėl didesnių pajamų netenka teisės į kai kurias socialines išmokas.
 
Tačiau kiekviena savivaldybė turi valstybės suteiktą teisę ir galimybę esant poreikiui, kai šeimai ar vienam gyvenančiam asmeniui sunku išsiversti, skirti socialinę pašalpą ar kt. paramą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad, pagal savivaldybių administracijų pateiktų 2015 m. statistinių ataskaitų duomenis, savivaldybės nepanaudojo apie 126 mln. eurų, t. y. 55 proc. šiai paramai skirtų lėšų.

Atsižvelgiant į tai, kad nepanaudotų lėšų savivaldybė neprivalo grąžinti į valstybės biudžetą, jos gali būti naudojamos papildomai socialinei paramai teikti ypač pažeidžiamoms gyventojų grupėms tais atvejais, kai parama pagal nustatytus teisės aktus nepriklauso arba yra nepakankama, atsiradus sudėtingoms, ekstremalioms situacijoms (gausioms šeimoms; šeimoms, auginančioms vaikus, kai mirė vienas iš tėvų; vienišiems priešpensinio amžiaus asmenims; sunkios ligos, gaisro ir kt. atvejais, įskaitant įsiskolinimus už gyvenamąsias patalpas).

Valstybės remiamos pajamos naudojamos apskaičiuojant socialinę piniginę paramą. Pastarąjį kartą jis buvo didinamas 2008 m. rugpjūčio mėn. (nuo 235 litų iki 350 litų). Socialinės apsaugos ir darbo ministerija artimiausiu metu teiks VRP padidinimą siūlantį Vyriausybės nutarimo projektą. Svarstomi variantai – priklausomai nuo vidutinio darbo užmokesčio didėjimo didinti jį iki 117 eurų, arba, atsižvelgiant į vidutinės senatvės pensijos kitimą, – iki 111 eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
79

Reklama


188x376-lock

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos