baneris leidinys

pasto dezuteAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Liko vos kelios dienos iki termino, kai į netvarkingas laiškų dėžutes paštininkai nebepristatys korespondencijos. Netvarkingų laiškų dėžučių savininkai turėtų suskubti, mat laiko turi iki rugpjūčio 1 d., vėliau spaudos atsiimti teks pėdinti į paštą.

Nuotr. Gyventojai vietoj laiškų dėžutės naudoja iš įvairių medžiagų pačių pasigamintas dėžes.

Gyventojų rūpestis

Gyventojams dažnai kyla klausimų, kokia laiškų dėžutė laikoma netvarkinga. Pašto įstatymas numato, kad gaunamųjų laiškų dėžutė turi būti rakinama, aiškiai ir suprantamai sunumeruota, įrengta laiškininkui lengvai prieinamoje vietoje.

„Svarbu, kad gyventojai apskritai turėtų įsirengę gaunamųjų laiškų dėžutę, nes dažnas vietoj jos naudoja kartonines dėžes, senus ir nebenaudojamus lagaminus, krepšius ar pintines, pieno bidonus ar net aulinius batus“, – komentavo Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Beje, kai kurie gyventojai mano, jog laiškų dėžute turi pasirūpinti pats  paštas, tačiau toli gražu taip nėra: visos gaunamųjų laiškų dėžutės – tiek asmeninės, tiek blokinės – yra gyventojų nuosavybė.

Gyventojai atsakingi už jų priežiūrą, remontą ar likvidavimą, nes šią pareigą numato Pašto įstatymas.

„Esame labai dėkingi seniūnijų bei vietos bendruomenių atstovams, kurie gyventojams padeda susitvarkyti ir pagražinti savo aplinką, likviduojant prieš kelis dešimtmečius statytus laiškų dėžučių blokus, kurie šiandien yra tapę pasenusiomis atgyvenomis, jomis beveik nesinaudojama, nes jose paliktos pašto siuntos ar prenumeruojami spaudos leidiniai nėra saugūs“, – informavo I. Dundulienė.

Penktadalis – tiek netvarkingų

Metų pradžioje, Lietuvos pašto skaičiavimu, apie penktadalis šalies adresatų neturėjo tvarkingų ir tinkamų naudoti gaunamųjų laiškų dėžučių arba išvis jų nebuvo įsirengę. Savaime suprantama, tarp šių gyventojų – ir šakiečiai. Šiuo metu Šakių r. savivaldybėje yra įregistruota per 17,3 tūkst. adresų.

Gyventojai turėtų suprasti, kad esant netvarkingoms gaunamųjų laiškų dėžutėms laiškininkai negali užtikrinti saugaus ir kokybiško gaunamos pašto korespondencijos ar prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymo kokybės. I. Dundulienės teigimu, nerakinamose laiškų dėžutėse paliekama pašto korespondencija, siuntos, leidiniai dažnai tampa ilgapirščių grobiu, o nesandariose ir kiaurose laiškų dėžutėse laiškai ir siuntos permirksta nuo lietaus, sniego.

Tiesa, gaunamųjų laiškų dėžutės turi būti įrengtos lengvai laiškininkams prieinamose vietose. Individualių namų gyventojai laiškų dėžutes turi įsirengti prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių. Daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte; įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Situacija dvejopa

Laikraščius nešiojanti Laima Kasiulaitienė pasakojo, jog Šakiuose laiškų dėžutės labai įvairios. Privačių namų savininkai jas daugmaž susitvarkę, tačiau blokiniuose namuose situacija nepavydėtina.

„Pašto dėžutės nusidėvėjusios, aplūžusios. Iš tiesų yra sunku net spaudą į jas sudėti. Gyventojai turėtų jomis pasirūpinti ir nors minimaliai apsitvarkyti“, – atkreipė dėmesį L. Kasiulaitienė.

Dar viena opi problema, nesusijusi su laiškų dėžučių priežiūra, – gyventojų augintiniai. Paštininkė pasakojo, jog yra tekę ne kartą pakliūti į tokią situaciją, kai tiesiogine to žodžio prasme reikėjo bėgti nuo šuns, kuris ištrūko iš namų valdos. Tokie atsitikimai taip pat nedžiugina.

Beje, įsigyti naują gaunamųjų laiškų dėžutę ar jų bloką galima ūkinių prekių ar didesnėse parduotuvėse, individualiems namams skirtas laiškų dėžutes galima nusipirkti ir paštuose. Gaunamųjų laiškų dėžučių kaina, priklausomai nuo jų dydžio, dizaino ar funkcionalumo, svyruoja nuo kelių iki keliasdešimt eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos