baneris leidinys

rinkimu apygardaSima KAZARIAN

Liepos 21 dieną sąžiningai ir garbingai atlikti pareigas rinkimų komisijoje prisiekė  Zanavykų apygardos rinkimų komisijos nariai.

Nuotr. Prisiekusiai komisijos narei Eglei Pukinskaitei (dešinėje) pirmininkė Lilija Sniečkuvienė įteikia pažymėjimą.

Kiekvienas komisijos narys pasirašė pasižadėjimą, po to Zanavykų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Lilija Sniečkuvienė jam įteikė rinkimų komisijos nario pažymėjimą. „Jūsų laukia sunkus ir prasmingas darbas“, – teigė ji. Iš dešimt komisijos narių duoti pasižadėjimą atvyko devynios. Viena turės prisiekti iki liepos 27 dienos.

Pirmininkė L. Sniečkuvienė pavaduotojos pareigas pasiūlė užimti Šakių savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausiajai specialistei, teisininkei Jūratei Šneideraitienei. Komisijos nariai vienbalsiai pritarė šiam siūlymui. Sekretore išrinkta Ramutė Krankauskienė. Susirinkimo metu išrinkti ir kiti nariai, atsakingi už politinės reklamos stebėseną, rinkėjų papirkimo tyrimą. L. Sniečkuvienės teigimu, šiųmečiuose rinkimuose dar labiau padidintas dėmesys korupcijos prevencijai.

Šiemet pirmieji metai, kai apygarda vadinasi ne Šakių, o Zanavykų. Jai priklauso Šakių rajono bei po tris Vilkaviškio ir Kauno rajonų rinkimines apylinkes. Sudarant rinkimų apylinkių  komisijas,  kandidatus  Šakių rajono apylinkėms gali siūlyti  9 partijos, Kauno ir Vilkaviškio rajonų apylinkėms – 8 partijos. Didžiausias rinkėjų skaičius mūsų rajone yra Gelgaudiškyje.

Dar viena naujovė – šiemet iš apygardos  komisijos narių turi būti suburta apylinkių komisijų atestavimo grupė. Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos rekomendacijas jos narėmis tapo pirmininkė, pavaduotoja ir sekretorė: L. Sniečkuvienė, J. Šneideraitienė ir R. Krankauskienė. Atestavimo grupių modelis yra sukurtas remiantis užsienio patirtimi, kur apylinkių komisijų nariai yra atestuojami jau seniai. Tai daroma siekiant užtikrinti rinkimų skaidrumą ir  įpareigoja  partijas atsakingai teikti kandidatūras į rinkimų apylinkių narius. Apylinkių rinkimų komisijų narius atestuos sudaryta apygardos komisija, o apygardos komisijos narius – Vyriausioji rinkimų komisija. Kituose rinkimuose į komisijos sudėtį negalės būti įtraukti asmenys, kurie dėl netinkamo pareigų atlikimo nebuvo atestuoti.

Rinkimų komisijos nariai buvo įspėti, kad nuo priesaikos davimo akimirkos jie turi vengti bet kokios rinkiminės agitacijos. Negalima turėti viešųjų ryšių su politikais, komisijos nariai negali dalyvauti politiniuose debatuose, taip pat figūruoti bendrose nuotraukose su politikais socialiniuose tinkluose, laikraščiuose ir kt. „Netgi toks dalykas, kaip paspaudimas „patinka“ po nuotrauka, jau yra agitacija, todėl politikų veiklą socialiniuose tinkluose reikia ignoruoti“, – teigė komisijos pirmininkės pavaduotoja J. Šneideraitienė.

Apygardos rinkimų komisijos būstinė yra Šakių rajono savivaldybės pirmame aukšte 105 kabinete (Bažnyčios g. 4).

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos