baneris leidinys

Šakių rajono savivaldybė rengiasi įgyvendinti Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“. Pagal šią priemonę yra pateiktos keturios projektų idėjos, iš kurių reikia atrinkti geriausią.

Projektų idėjas savivaldybei pristatė Kukarskės globos namų direktorė Asta Pranaitienė, Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro direktorius Donatas Jasulaitis, VšĮ „Mano skveras“ direktorė Živilė Unguvaitytė ir Voniškių kaimo bendruomenės centro pirmininkas Tautvydas Šukys.

Dar liepos 28 d. Regioninės plėtros bei Sveikatos ir socialinės politikos komitete turėjo būti priimtas sprendimas, bet tarp Regioninės plėtros skyriaus vedėjo Vito Girdausko ir administracijos direktoriaus Evaldo Sniečkaus įvyko nesusikalbėjimas ir joks sprendimas priimtas nebuvo.
 
„Buvo suabejota, ar mums apskritai to reikia, jei lėšų trūksta elementariam kraštovaizdžio sutvarkymui“, – sakė V. Girdauskas.

Jis tikino, kad ir ankstesniais metais būdavo galimybė pritraukti šias lėšas, bet administracijos pozicija buvo kitokia.

„Mes ir dabar galime atsisakyti. Tai mūsų apsisprendimas“, – aiškino Regioninės plėtros skyriaus vedėjas.

Kol kas savivaldybė sprendimo nepriėmė, tai žada padaryti artimiausiu metu. Teoriškai lėšas galima padalinti visiems keturiems projektams, bet siekiama atrinkti geriausią ir jį įgyvendinti,  netrupinti visiems po dalį.

Maksimali lėšų suma yra beveik 224 tūkst. eurų. Projektu numatoma remti socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrą Šakių rajone. Pavyzdžiui, Kukarskės globos namai, jei laimėtų projektą, norėtų atlikti remonto darbus: pakelti gyvenamojo pastato antro aukšto stogą, ten įrengti virtuvėlę, kambarius ir teikti ilgalaikes ir trumpalaikes socialines paslaugas senyvo amžiaus asmenims. Panašią viziją turi ir Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centras. Rekonstravus pastatą būtų įrengti Savarankiško gyvenimo namai. Čia atskiruose butuose galėtų gyventi 16 asmenų. Namai būtų skirti tiems senoliams, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali gyventi savo namuose, bet yra pakankamai savarankiški, kad galėtų pasirūpinti savo buitimi. Voniškių kaimo bendruomenės centras turi idėją steigti naujus socialinius globos namus ir juose teikti socialines paslaugas senyvo amžiaus žmonėms. Tam būtų panaudotas vienos iš Voniškių kaimo gyventojos beveik nenaudojamas ūkinis pastatas, kuris būtų visiškai rekonstruotas. Manoma, kad būtų galima ne tik slaugyti apie 20 asmenų, bet maistą gaminti ne tik globos namų gyventojams, bet ir vietos senyvo amžiaus asmenims ir pan. VšĮ „Mano skveras“ norėtų sukurti senyvo amžiaus ir socialiai pažeidžiamiems asmenims prieinamą internetinę svetainę, kurioje būtų parduodami rankų darbo kūriniai, rūbai, keramikos darbai, papuošalai ir pan. Akcentuojama, kad projektas būtų aktualus ne tik norintiems prekiauti, bet ir įvairią produkciją norintiems įsigyti. Prekyba būtų orientuota ne tik į Lietuvos, bet ir į užsienio rinką.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos