baneris leidinys

sauktiniaiPirmadienį Jurbarko kultūros centre, mažojoje salėje, atlikti privalomosios karinės tarnybos buvo išlydėti jaunieji šakiečiai, jurbarkiečiai ir raseiniškiai. Jaunuoliai yra siunčiami į Tauragės karo prievolės ir komplektavimo poskyrį, kuriame atliks pareigą tėvynei.

Nuotr. Septyni savanoriai iš Šakių rajono (priekyje) nusiteikę optimistiškai.

Iš viso buvo surinkti 56 savanoriai, tarp kurių viena savo noru atėjusi mergina. Tarp visų jaunuolių – septyni Šakių rajono gyventojai.
 
„43 vaikinai čia atėjo savo noru, o septyni iš sąrašo, bet jie išreiškė norą tarnauti. Nė vieno priverstinio nėra,“ – kalbėjo Jurbarko karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas vyr. seržantas Andrius Jovaišas.

Daugiausia vaikinų susirinko tik po mokyklos ar neturintys darbo. Vienas šakietis laikinai dirba, bet  tikina, kad džiaugiasi, jog 9 mėnesius turės geras sąlygas ir atliks pilietinę pareigą.

Nors vaikinai bando juokauti, atrodo nusiteikę džiugiai, bet kiekvieno akyse matyti nerimas ir baimė. Būsimi kareiviai pokštavo, kad yra neišsimiegoję, bet nusiteikę optimistiškai.

„Ne vyras, jei kariuomenėj nebuvęs“, – kalbėjo vieno savanorio draugė, atvykusi išlydėti savo mylimojo.

Daugelis jaunuolių čia atėjo savo noru, paskatinti artimųjų, kurie jau atitarnavę ar atliko privalomą karinę tarnybą sovietinėje armijoje. Taip padarė ir vienintelė mergina – Akvilė Poškaitė iš Jurbarko. Jos tėvelis tarnavo sovietų laikais. Šaudyti mergina visai nebijo, nes mokykloje buvo šaulė ir dalyvaudavo šaulių stovyklose.

Pradžioje jaunuoliai buvo suskaičiuoti, garsiai buvo ištarta kiekvieno šauktinio-savanorio pavardė ir vardas. Po trumpo instruktažo šauktinai gavo 10 min. atsisveikinti su artimaisiais. Vėliau jie susėdo į autobusus, kuriais buvo išvežti į Tauragę.

Ten buvo sočiai pamaitinti, išduotos uniformos.

Per 9 mėnesius trunkančius mokymus kariai mokysis šaudyti, suteikti pirmąją pagalbą, apsiginti ir sustiprės fiziškai.

„Draugas“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos