baneris leidinys

valaitiene vtekVyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė, kad Šakių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Vita Valaitienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimą vengti interesų konflikto, o jam iškilus nusišalinti.

Birželio 13 d. VTEK gautame anoniminiame skunde buvo nurodyta, kad tarnautoja pasirašo ant savo sūnaus parengtų ir pateiktų prašymų gauti statybą leidžiančius dokumentus bei išduoda leidimus.

VTEK atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė informavo, kad tyrimo metu skunde nurodyta informacija pasitvirtino.
 
„V. Valaitienė per pastaruosiuos trejus metus – nuo sūnaus įmonės įsteigimo – ne kartą sprendė su jo profesine architekto veikla tiesiogiai susijusius klausimus, iš kurios jis gauna konkrečios finansinės naudos. Taigi šiuo atveju tarnautojai kilo akivaizdi interesų konflikto situacija“, – rašoma VTEK pranešime.

Informuojama, kad siekdama pašalinti tokį interesų konfliktą, V. Valaitienė privalėjo vykdyti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nurodytą nusišalinimo prievolę ir nedalyvauti jokiose klausimų rengimo, svarstymo bei sprendimų priėmimo procedūrose, susijusiose su savo sūnaus įmone. Tačiau tokių veiksmų tarnautoja neatliko.

VTEK rekomenduoja Šakių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Evaldui Sniečkui Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka nedelsiant išspręsti V.Valaitienės tarnyboje susidariusią interesų konflikto situaciją. Kaip šis klausimas bus sprendžiamas, kol kas neaišku, nes E. Sniečkus trečiadienį vakare su VTEK sprendimu dar nebuvo susipažinęs.

„Kol kas jokio oficialaus sprendimo nesu gavęs ir nesu susipažinęs. Įdomu, kad pirmiau sužinote jūs, o ne mes“, – kalbėjo E. Sniečkus.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidusiais Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas. Už šio įstatymo pažeidimą iš pareigų atleisti asmenys trejus metus negali būti priimami, skiriami ar renkami į pareigas valstybinėje tarnyboje. Jeigu asmuo per vienerius metus nuo tos dienos, kurią buvo pripažintas pažeidęs minėto įstatymo reikalavimus, nėra pripažįstamas dar kartą pažeidęs šį įstatymą, laikoma, kad jis šio įstatymo nėra pažeidęs.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos