baneris leidinys

saulegrazaLina POŠKEVIČIŪTĖ

Prie lukšiečių Kutų namo iš mažo saulėgrąžos grūdo išaugo didžiulė, daugiau nei keturis metrus siekianti saulėgrąža. Neseniai pražydusį augalą šeima pavadino „papūgų saulėgrąža“, nes pastaroji išaugo iš šiems paukščiams skirtų lesinti saulėgrąžų sėklų.

Nuotr. Saulėgrąža ūgiu lenkia ne tik visus šeimos narius, bet stiebiasi ir virš namo stogo.

Gražvydas Kutas pasakojo, kad savaitgalį atrėmęs kopėčias į namą augalą išmatavo. Jos aukštis siekė 4 m ir 30 cm.

„Manau, kad ji daugiau nebeauga, o ir pražydo prieš kelias dienas, galvojom, kodėl taip ilgai nepražysta. Žiedas visai nedidelis, vargu, ar ji sunokins sėklas. Kadangi auga prie pat namo, gal paukščiai neišles sėklų, gal jų pasiliksim ir sau“, – pasakoja šeimininkas, augalą pririšęs prie namo, kad nenulūžtų.

Milžiniška saulėgrąža lukšiečių kieme išaugo iš netikėtai žemėje atsidūrusių sėklų.

„Laikome papūgėles, kurias lesiname saulėgrąžomis iš prekybos centre pirktų pakelių, matyt, pavasarį valant kieme narvelį, galėjo koks grūdelis ir nukristi. Bet kad taip prie pat namo ir tokia didžiulė, negalime visi atsistebėti, kai greta auga dar viena, vos pusantro metro saulėgrąža“, – aprodo tarp gėlių išaugusią saulėgrąžą Lilija Kutienė.

Šeimininkė pasakoja, kad žemės specialiai netręšė, saulėgrąža auga greta piliarožių. Ypač storas augalo kotas ir dideli žali lapai, tik galva nedidelė. Pasak jos, galbūt neįprastai drėgna ir šilta vasara, namo užuovėja turėjo įtakos geram augimui.

Atsistojus greta augalo, tenka gerai galvą užversti, kad galėtum pasigrožėti visu saulėgrąžos grožiu ir jos didingumu. Šiuo metu „papūgų saulėgrąža“ džiugina visus šeimos narius ir į jų kiemą užsukančius žmones.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos