baneris leidinys

siuksles miske2
Nuotr. Miškininkai teigia, kad šiomis aplinkai kenksmingomis atliekomis atsikratė kažkas kitas.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

„Draugo“ redakcija sulaukė skambučio, kad vienoje rajono pamiškėje kelios dienos pilamos statybinės atliekos. Pasirodo, jos ten gabenamos ne šiaip sau – esą miškininkai gruzu pila keliuką, tačiau jų „pavyzdžiu“ pasekę gyventojai į tą vietą pradėjo gabenti ir kitokias atliekas.

Prie kelio, vedančio į Prūselius, supiltas statybines atliekas gyventojai pastebėjo dar savaitės pradžioje. Jie sunerimę, kas galėjo lengva ranka atsikratyti „statybinio gruzo“, didelių cemento luitų.

„Kur dėti statybines atliekas, klausimas kyla dažnam gyventojui, susiremontavusiam namus ar būstą. Bet taip suvežti ir suversti pamiškėje... Vaizdas tikrai stulbinantis. Nejau žmonės nežino, kad tokias atliekas privalu vežti į stambiagabaričių atliekų aikšteles“, – kalbėjo sunerimusi moteris.

Ją labiausiai papiktino du maišai, prikrauti izoliacinės medžiagos, naudotų elektros kabelių ir laidų.

Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Šakių rajono agentūros viršininkas Kęstutis Lopeta, patikrinęs minėtą pranešimą, informavo, kad nurodytoje vietoje darbus vykdo Šakių miškų urėdija ir aplinkosaugininkai jokių sankcijų kol kas nesiims.

„Agentūrą miškininkai informavo, kad statybinėmis atliekomis pila miško keliuką. Tas kelias, aišku, turi būti be jokių kenksmingų aplinkai medžiagų. Miškininkai patikino, kad patys renka ten atvežtus naudotus elektros laidus ir trečiadienį turėjo juos iš ten išvežti“, – situaciją komentavo K. Lopeta.

Šakių miškų urėdijos urėdas Sigitas Tamošaitis sakė, kad žino, kad ten yra gabenamas statybinės atliekos iš vieno jų remontuojamo objekto.

„Miškas toje teritorijoje yra valstybinis, yra tvarkomas miško kelias, toks gruzas yra tinkamas užlyginti gilias duobes. Tačiau ne visos atliekos yra suvežtos iš mūsų remontuojamo objekto, manome, kad žmonės dar privežė ir kitų statybinių ir griovimo atliekų“, – kalbėjo urėdas.

Jis įsitikinęs, kad minėtais maišais, pilnais laidų, taip pat kažkas atsikratė. Todėl, pasak S. Tamošaičio, urėdijos darbuotojams dabar reikia patiems išrūšiuoti suvežtas statybines atliekas, kad į gamtą nepatektų plastiko, laidų ar kitų šiukšlių. Miškininkai bando išsiaiškinti, kas dar atvežė statybinių atliekų į minėtą teritoriją.

Žmonės pamatę, kad kažkas pila statybines atliekas pamiškėje, ko gero, pagalvojo, kad ir jie gali čia jomis atsikratyti... Ar miškininkai nepadarė meškos paslaugos?

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos