baneris leidinys

vejo jegaines2
Nuotr. Nors į du organizuotus susirinkimus dėl vėjo jėgainių statybų susirinko itin maža dalis griškabūdiečių, surinkti 285 parašai, kad jos būtų statomos toliau nuo miestelio.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ  

Griškabūdžio miestelio gyventojai lapkričio 21 d. rajono savivaldybės tarybai pateikė prašymą dėl miestelio teritorijoje planuojamų vėjo jėgainių statybų. Pasirodo, gyventojų netenkina ne pačios statybos, bet tai, kad vėjo jėgaines planuojama statyti labai arti miestelio.

Pateikė prašymą

Reikėtų priminti, kad lapkričio 8 d. Griškabūdžio gyventojams buvo pristatyta ataskaita, kurioje nurodyta, koks įrengus vėjo jėgaines bus poveikis visuomenės sveikatai. Dar vienas susirinkimas po kelių dienų buvo surengtas miestelio kultūros centre.
Deja, į abu susirinkimus atėjo tik maža dalis gyventojų. Pateiktame rašte teigiama, kad apie planuojamas statybas ir apie tai, kad artimiausi namai nuo vėjo jėgainių bus nutolę 200 m atstumu, gyventojai sužinojo perskaitę rajono spaudoje pasirodžiusius straipsnius.

„Mes prieštaraujame, kad taip arti miestelio būtų statomas šešių „Vestas V66“ 1650 kW modelio vėjo jėgainių parkas“, – teigiama rašte.

Taip pat rajono savivaldybės tarybai adresuotame prašyme akcentuojama, kad planuojamos statyti vėjo jėgainės yra dėvėtos. „Vadinasi, kurioje nors šalyje buvo išmontuotos kaip nenaudotinos, o teikiant vėjo jėgainių poveikio vertinimo išvadą į tai nebuvo atsižvelgta“, – rašoma prašyme.

Surinkti parašai

Toliau pateiktame rašte dėstoma, kad mūsų kaimynai lenkų mokslininkai mano, kad vėjo jėgainės prie gyvenamųjų vietovių negali būti arčiau negu trys kilometrai: „Jos turėtų būti statomos toli nuo gyvenamų vietų, prie autostradų, taip pat jūroje, toliau nuo paplūdimių.“

Griškabūdiečiai prašyme pateikė psichiatrijos gydytojo Bogdan Wieczorek citatą iš žurnalo „Aušra“. Gydytojai teigia, kad vėjo jėgainės yra kenksmingos žmogui.

„Nesu vėjo jėgainių priešininkas apskritai. Mane baugina tai, kad jos statomos taip arti gyvenamų vietų, nepaisoma žmonių, gyvūnų ir gamtovaizdžio. Nuo vėjo jėgainių sklinda infragarsai, kurie labai kenksmingi žmogaus sveikatai <...> gyvenimas šalia vėjo jėgainių fermų visų pirma paveikia žmonių gyvenimo kokybę. Sutrinka socialiniai ryšiai, žmonės tampa pikti, irzlūs, viskuo nepatenkinti, gyvena nuolatiniam strese“, – cituojamos gydytojos mintys.

Baigiamajame prašymo žodyje išsakoma pozicija, kad miestelio gyventojai nėra prieš vėjo jėgainių statybą:  jie tik reikalauja, kad jos būtų statomos nuo gyvenvietės saugiu 1 km atstumu. Prie prašymo taip pat pridėti 285 griškabūdiečių parašai.

Apie planus nežinojo

Rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Vita Valaitienė teigė, kad savivaldybės teritorijos bendrajame plane yra numatytos teritorijos, kuriose galimos vėjo jėgainių parkų statybos, tarp jų ir Griškabūdžio. Bet, kaip kalbėjo vedėja, į bendrąjį planą įtraukta teritorija, kurioje būtų galima statyti vėjo jėgaines, yra gan didelė – nuo miestelio nutolusi 2 km atstumu. Tiesa, anot V. Valaitienės, jos vadovaujamas skyrius apie UAB „Dalvaja“ planus statyti vėjo jėgaines, kai bus patvirtintas bendrasis planas, nebuvo informuotas.

„Mes neturime nei jokių raštų, nei prašymų dėl šių statybų. Kai bus patvirtintas teritorijos bendrasis planas, įmonė galės pradėti procedūras dėl vėjo jėgainių, bet tikrai ne pačias statybas. Mūsų skyrius visiškai neinformuotas ir aš nieko negaliu apie tai pasakyti“, – atvirai kalbėjo V. Valaitienė.

Anot vedėjos, į gyventojų norus ir prašymus reikia atsižvelgti. Ar bus imtasi kokių priemonių, kol kas neaišku.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos