baneris leidinys

gatve borteliai
Nuotr. Neįgalieji ypač dažnai akcentuoja, kad V. Kudirkos gatvės šaligatvių borteliai yra per aukšti ir jau keleri metai prašo juos pažeminti.


Gintarė MARTINAITIENĖ 

Nors Neįgaliųjų reikalų koordinacinė taryba į posėdžius renkasi reguliariai, problemos juose akcentuojamos tos pačios. Ne išimtis ir praėjusios savaitės posėdis, kuriame eilinį kartą kalbėta apie aplinkos nepritaikymą neįgaliesiems bei vis labiau ryškėjantį atsainų savivaldybės administracijos požiūrį į neįgaliųjų problemas.

Neįgaliųjų reikalų koordinacinės tarybos pirmininkė Janina Jokūbaitienė ne pirmą kartą stebisi, kiek galima metai iš metų kalbėti tą patį. Tačiau kas belieka, kai situacija faktiškai nejuda iš mirties taško. Dar praėjusiais metais mero potvarkiu buvo sudaryta speciali darbo grupė, kuri turėjo išsiaiškinti situaciją, kaip Šakių rajono viešoji aplinka pritaikyta neįgaliųjų poreikiams, ir spręsti iškilusias problemas. Tačiau darbo grupei vadovavusi savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Cibulskienė jai nebevadovaus, nes šiuo metu ji laikinai eina administracijos direktoriaus pareigas. Nedalyvavo ji ir posėdyje, nors buvo planuota, kad turėtų pateikti ataskaitą už praėjusį laikotarpį. Sveikatos ir socialinės politikos komiteto pirmininkas Arvydas Šlėderis atkreipė dėmesį, kad dar praėjusių metų lapkričio 4 d. Ūkio skyriui buvo pavesta sudaryti sąmatą, numatyti darbus bei lėšas dėl V. Kudirkos gatvės šaligatvių. Tiksliau, šaligatvių bortų pažeminimo, ypač prie įvažiavimų į kiemus, pėsčiųjų perėjų. Apie situaciją turėjo būti informuota darbo grupė, bet praėjo metai, o jokio atsakymo nėra, nors Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis yra ir minėtos darbo grupės narys. Tiesa, ir ankstesnių posėdžių metu kalbėta apie tai, kad bortai pažemės, nes prie jų bus papilta asfalto, tačiau iki šiol šiuo klausimu jokių pokyčių nepadaryta.

A. Šlėderis tik stebisi tokia situacija bei savivaldybės administracijos požiūriu į neįgaliuosius. Posėdžio metu koordinacinė taryba nutarė prašyti Ūkio skyriaus raštu paaiškinti, kodėl nevykdomas praėjusių metų lapkričio 4 d. nutarimo 2 punktas. Be to, jie norėtų išgirsti paaiškinimą ir dėl darbo broko V. Kudirkos gatvėje, nes įvažiavimuose į kiemus telkšo balos, o esant aukštiems borteliams ir eiliniams pėstiesiems gana sunku vaikščioti pagrindine miesto gatve. Ar bus į prašymą sureaguota šįkart, kitas klausimas.

Tiesa, yra ir kuo pasidžiaugti. Prie Šakių ligoninės Konsultacijų skyriaus šiais metais įrengtas pandusas, pagaliau sutvarkytas ir įvažiavimas į Parapijos namuose esančią „Svetainę“. Visgi Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė planuoja, kad šiais metais dar teks susitikti ir aptarti problemas, nes pastabų apie aplinkos pritaikymą seniūnijose yra pateikę ir seniūnai.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

15

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos