baneris leidinys

Vienos neįgalius vaikus auginančios šeimos nuolat kelia klausimus dėl didesnio paslaugų poreikio rajone, kitos, pasirodo, vaikams neleidžia naudotis net esamomis. Susidariusią situaciją dviejose seniūnijose Socialinių paslaugų komisija aiškinosi praėjusį trečiadienį.

Komisija sužinojo, kad iki šiol Dienos centrus lankiusios dvi neįgaliosios Lukšiuose ir Gelgaudiškyje ėmė ir nustojo juos lankyti. Aiškėjo, kad pačios neįgaliųjų mamos tiesiog nenori toliau leisti savo atžalų į įstaigas, tad situaciją ėmė aiškintis Socialinių paslaugų komisija ir vyko į susitikimus su tėvais. Kaip po susitikimų su tėvais pasakojo vicemeras Edgaras Pilypaitis, vienu atveju vyresnio amžiaus mama tiesiog nori, kad dukra talkintų buityje, būtų namie. Kitu atveju buvo aiškinama, kad centro lankymo atsisakyta dėl sveikatos problemų. Bet, kaip vėliau paaiškėjo, šeimos gydytojas „sergančios“ mergaitės nematęs nuo 2012 m.
 
„Jei dar ir melagystėmis prisidengdami vaikų nenori išleisti, tai apie kokias integracijas mes galime kalbėt“, – stebėjosi tėvų elgesiu E. Pilypaitis, akcentavęs, kad abiem atvejais pačios neįgaliosios nori lankyti dienos centrus.

Vicemeras nesupranta, kodėl tėvai nesuinteresuoti leisti savo atžalas bendrauti su tokio pat likimo vaikais, pakeisti aplinką ir pan. Vienu atveju kompromisą rasti pavyko, o kitas atvejis bus sprendžiamas dar kartą papildomai.

„Kadangi pačios šeimos neatstovauja neįgaliųjų interesams, tai daryti turime mes. Sako, nėra paslaugų rajone, bet kai neleidžia naudotis sukurtomis, tai nusvyra rankos“, – tikino E. Pilypaitis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos