baneris leidinys

eglisakes
Nuotr. Šakiečiai džiaugėsi akcija ir noriai rinkosi miškininkų siūlomas šakas.


Kalėdos be mišku kvepiančios eglutės ar bent mažos jos šakelės sunkiai įsivaizduojamos. Gruodžio 20 d. jau dešimtą kartą 42 Lietuvos miškų urėdijos dalino eglių šakas. Prie akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ prisijungę mūsų rajono miškininkai per keturias valandas Šakiuose ir Kudirkos Naumiestyje išdalino virš tūkstančio eglių šakų.
 
Šakių mieste eglės bei pušies šakos buvo dalinamos aikštėje prie parapijos namų.  Jau iš anksto čia lūkuriavo keletas pagyvenusių moterų. Šakietė Janina džiaugėsi tokia akcija, ji teigė, kad eglutę įsigyti pensininkei yra per brangu, nes jos kainuoja net iki 30 eurų, todėl kasmet ateina parsinešti žaliaskarės šakutę į savo namus. Kita šakietė paklausta, ar ne per vėlu puošti namus, atsakė, kad puoš Kūčių dieną. Jai užtenka kelių šakelių: jas įmerkia į vandenį, užkabina papuošimus, padega žvakelę. Pagyvenusi moteris sakė, kad laikosi senųjų tradicijų ir nesupranta, kodėl žmonės puošiasi Kalėdoms prieš mėnesį.

Apie 13 val. keliasdešimt žmonių apgulė šakas priekabose atvežusius du automobilius. Šakių miškų urėdijos Lekėčių girininkijos girininko pavaduotojas Jonas Urbanavičius pasakojo, kad iš Lekėčių miškų atvežė apie tris šimtus eglišakių. Pasak jo, jos atvežtos iš sėklinių eglių plantacijų, pjautos iš vakaro nuo eglių, kurioms per 40 metų. Jis patikino, kad miškininkų paruoštų šakų dar niekad nepritrūko.

Prie kitos priekabos šeimininkavo ir šakas dalino pats Šakių miškų urėdijos Lekėčių medelyno viršininkas Audrius Krikštopaitis. Jis pasakojo, kad šiemet jie atsivežė apie aštuonis šimtus eglišakių ir apie 150 pušų šakelių. Miškininkas teigė, kad per tiek metų jau žino, kiek maždaug šakelių išdalinama, todėl ir šiemet panašų skaičių šakų pripjovė. Tiesa, pasak A. Krikštopaičio, pušų šakeles vežti pradėjo tik prieš trejetą metų, nes anksčiau nebuvo paklausos, šiais metais jos buvo kaipmat išgraibstytos. Visos šakos buvo nupjautos prieš dvi dienas, tankios ir žalios, laikytos medelyno daigų šaldytuve.

„Du darbuotojai pjovė šakas su specialiais genėtuvais, atvežėm tikrai gražias, parinktas šakas, todėl, manau, kad jų neliks nė vienos. Pamenu, ankstesniais metais žmonės čia pat laužydavo šakeles, komponuodavo puokštes, dabar renkasi tvarkingai, net prilaužytų šakelių nėra, visiems visos tinka“, – spėjęs pasišnekučiuoti su gyventojais sako A. Krištopaitis ir džiaugiasi geru oru, nes, pasak jo, yra tekę šakas dalinti, kai šaltukas lauke spaudė iki 20 laipsnių.

Na o šakas kas ėmė tik sau, kas darbo vietai papuošti, kas vieną, kas keletą. Vieni pageidavo eglių, kiti pušų, vieni didesnių, kiti su kankorėžiais. Miškininkai iš patirties pasakojo, kad nuo šakų su kankorėžiais namuose daug šiukšlių būna, nes jie šilumoje išsiskleidžia ir išbyra sėklytės.

Naumiestiečiams buvo išdalinta apie 100 eglišakių, kurios buvo atvežtos iš Baltkojų miško.

Eglišakių pasiimti atėjo ir rajono įmonių darbuotojai, o miškininkai kantriai lūkuriavo gyventojų iki 17 val. Pasibaigus šakų dalinimui, miškininkai patys ir aikštę sutvarko, sušluoja spyglius.

Akcijos organizatoriai teigė, kad eglių šakos buvo dalinamos visoje Lietuvoje maždaug 120-yje miestų ir miestelių.

Miškininkai skaičiuoja, jog šios akcijos metu išdalins bene du šimtus tūkstančių eglės šakų. Jų teigimu, prieš dešimt metų pradėta akcija išsaugojo tūkstančius eglučių. Anot jų, viena nenukirsta eglutė per kelis dešimtmečius užauga į brandų medį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos