baneris leidinys

sakiai egle
Nuotr. Šakių miestui ir jo gyventojams 31 metų žaliaskarę padovanojo sintautietis Antanas Stepulaitis.


Kaip ir kiekvienais metais, rajono seniūnijos stengiasi didžiųjų metų švenčių laukti pasipuošusios, o miestelių centruose esančių Kalėdų eglučių įžiebimas gyventojams tampa tikra atrakcija. Šie metai ne išimtis – miesteliuose sužibo įvairiaspalvės eglutės.
 
Kiduliškiai džiaugiasi, jog šiais metais prie dvaro puikuojasi 3 m aukščio žaliaskarė. Ją papuošė bendruomenės centro „Vinkšnupis“ darbščiarankės. O eglę parūpino Kidulių girininkijos girininkas Virgilijus Martinkevičius ir bendruomenės valdybos narys Virgilijus Bosas. Žaisliukai pagaminti iš šiaudelių, raudonos ir sidabrinės spalvos. Žinoma, papuošta ir lemputėmis, kad gražiai mirgėtų tamsiuoju paros metu. Šiais metais eglutė rado vietą terasos apačioje, aptverta mini tvorele, kad norintys galėtų prieiti ir nusifotografuoti.

„Tradicijos su eglute kol kas neturim, esame ieškojimo stadijoje. Bet šiųmetė eglutė, mano manymu, pasisekusi labiausiai. O štai tradicija jau tapo Monikos Būblaitytės iniciatyva – dvaro muziejaus dalyje įkurti kalėdinę fotoateljė, į kurią gyventojus kviečiame nusifotografuoti atminimui prieš didžiąsias metų šventes, kaip senais gerais laikais“, – pasakojo renginių organizatorė Veronika Novickaitė.

Lekėčiuose bendruomenės moterų klubo iniciatyva jau septinti metai, pasitinkant didžiąsias metų šventes, miestelio centre, kryžkelėje, statoma tradicinė skulptūra. Šie metai – ne išimtis: moterų klubo narės bei miestelio gyventojai padirbėjo iš peties ir suimprovizavo skulptūrą-namelį su ateinančių Ugninio Gaidžio metų simbolika. Prieš šventes taip pat pražysta prie Nepriklausomybės paminklo esantis skverelis. Šiemet jį „okupavo“ nykštukai, pasklidę iš kryžkelėje pastatyto namelio.

Sintautų miestelio aikštėje eglutės įžiebimas vyko gruodžio 15 d., ketvirtadienį. Kaip pasakojo kultūros centro vadovė Aistė Bakaitė, šiemet drauge su seniūnija išties pasistengta, o eglutės įžiebimas buvo kiek kitoks nei praėjusiais ar dar ankstesniais metais. Bene didžiausia staigmena gyventojams tapo šventiniai fejerverkai, kurie šios šventės proga įvairiomis spalvomis padangę nuspalvino pirmąkart. Tiesa, kaip kalbėjo A. Bakaitė, kiekvienais metais stengiamasi, kad eglutė nebūtų tokia pati ir puikuotųsi vis kitokiomis spalvomis, tad ir šiemet nupirkta daugiau ir kitokių girliandų, kurios ir papuošė žaliaskarę. Sintautų kultūros centre mažųjų ir suaugusiųjų laukė Snieguolė ir Kalėdų Senelis, o vėliau koncertavo muzikos grupė „Nemuno krantai“.

Plokščiuose Kalėdų eglutės įžiebimas vyko dar gruodžio 7 d. Tiesa, miestelio gyventojai jau antrus metus įžiebė netradicinę eglutę, kurią pernai pagamino plokštietis Jurantas Kazakauskas. Eglė pagaminta iš metalo, papuošta bėgančios šviesos efektais. Plokščių miestelį puošianti netradicinė eglutė ypač įspūdingai atrodo vakaro tamsoje.

Lukšiuose pagrindinė miesto eglė galutinai papuošta ir gyventojus džiuginti pradėjo savaitės pradžioje. Tiesa, eglutės įžiebimo šventės miestelyje nebuvo. Tačiau tam yra labai svari priežastis. Kaip pasakojo kultūros centro darbuotoja Rima Bakienė, gruodžio 30 d. kultūros centras organizuoja iškilmingą šventinį renginį „Naujuosius pasitinkant“.

Prie Griškabūdžio kultūros centro miestelio Kalėdų eglutė įžiebta, kaip ir Sintautuose, gruodžio 15d. Šventinę programą susirinkusiems mažiesiems griškabūdiečiams ir jų tėveliams dovanojo Barzdų laisvalaikio salės merginų vokalinis ansamblis, kultūros centro dramos teatro aktoriai ir mažieji gimnazijos šokių studijos „Vaivora“ šokėjai, o atskubėjęs Kalėdų Senelis linkėjo vaikams gražių ateinančių švenčių, dalijo dovanas bei grožėjosi žaliaskare.

Tiesa, nors ir ne visose seniūnijose vyko oficialus Kalėdų eglučių įžiebimo renginys, galima drąsiai teigti, kad žaliaskarės įvairiaspalvėmis girliandomis ir įvairiausiais žaisliukais padabintos kone visuose tiek didesniuose, tiek mažesniuose miesteliuose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos