baneris leidinys

pukinskas komisijojeGintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį į posėdį rinkosi savivaldybės Antikorupcinė komisija. Vienas pagrindinių darbotvarkės klausimų – dėl tvarkos, pagal kurią mokami priedai savivaldybėje, nustatymo ar tobulinimo.

Apie tai, kad klausimą dėl priedų skyrimo savivaldybėje reikėtų svarstyti Antikorupcijos komisijoje, jos pirmininkas Romas Pukinskas pareiškė dar gruodžio mėnesį. Tuomet ir buvo tvirtinami priedai kai kurių įstaigų vadovams, administracijoje šventinės 400 eurų išmokos skirtos maždaug 160 darbuotojų. R. Pukinskas pasisakė už vienodą ir veikiančią sistemą, nes dabartinėje situacijoje įžvelgia ir korupcijos apraiškų.

„Dirbtinai sudaroma nepanaudotų etatų palaikymas, lyg ir skatinamas viršbiudžetinių pinigų sukaupimas, be to, jokių kriterijų, kaip paskirstyti sutaupytus pinigus, nėra“, – kalbėjo R. Pukinskas, pabrėžęs ir tai, kad tarybos nariams pateikiama informacija būna neišsami, tad įsigilinti į realią situaciją gana sudėtinga.

Be to, Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje Karolis Podolskis akcentavo, kad savivaldybės administracijoje nėra skyrimo tvarką konkretizuojančio sprendimo ir tvarkos, kuri nustatytų įstaigų ir organizacijų vadovų skatinimo taisykles. Todėl jis reikalavo nedelsiant nustatyti įstaigų ir organizacijų vadovų skatinimo sąlygas.

Kol tai nepadaryta, priedų skyrimo praktika aptarta Antikorupcijos posėdžio metu.

„Tai nėra kėsinimasis į darbuotojų darbo apmokėjimą, premijavimą. Tiesiog manau, kad turi būti labai aiški tvarka“, – tikino R. Pukinskas.

Į pirmininko klausimus atsakinėjo ir informaciją pateikė administracijos direktoriaus pavaduotoją vaduojanti Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė. Ji patikino, kad kol kas šis klausimas tarybai nepateiktas dėl to, kad nuo vasario 1 d. įsigaliojo naujas darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas, kuriame ir numatyta nemažai kriterijų, kaip darbuotojai gali būti skatinami. Tad kai bus viskas sudėliota įstatymiškai, bus tvarka sudėliota ir savivaldybės administracijoje.

Prisimindama, kokie sprendimai buvo priimti dar gruodį, E. Grigaitienė aiškino, kad praėjusiais metais priedų buvo išmokėta daugiau nei 58 tūkst. eurų. Metų pradžioje darbo užmokesčio fondas buvo 1 mln. 492 eurai, per metus jis sumažintas 16 tūkst. eurų. Tačiau ir sumažinus jis taupėsi dėl darbuotojų nemokamų atostogų, dėl nedarbingumo bei dėl laisvų etatų. Būtent jie leido sutaupyti daugiausiai – apie 61 tūkst. eurų.

Šiuo metu yra panaikinti keturi laisvi etatai – Švietimo bei Žemės ūkio skyriuose bei juristo ir architekto (dirbusių pagal darbo sutartis).

„Du etatai nepanaikinami, nes tai susiję su savivaldybės struktūriniais pakeitimais“, – sakė E. Grigaitienė.  

R. Pukinskas replikavo, kad ir šie metai „derlingi taupyme, nes nėra daug viršūnių“. Į klausimą, kodėl visiems buvo mokami vienodo dydžio priedai, Biudžeto ir turto skyriaus vedėja patikino, kad toks buvo administracijos sprendimas – labiausiai paskatinti mažiausiai uždirbantys.

Išklausęs paaiškinimų, Antikorupcinės komisijos pirmininkas nusprendė daugiau šio klausimo nesvarstyti ir palaukti siūlomos tvarkos.

Susitikimo metu aptarti ir kiti darbiniai klausimai, nusimatytos veiklos gairės šiems metams.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos