baneris leidinys

vaiku namai
Nuotr. Šakių vaikų globos namai nori, kad rajono savivaldybė pasitrauktų iš dalininkų ir teises perleistų Šakių evangelikų liuteronų parapijai, nes taip esą būtų sulaukiama kur kas daugiau paramos.


Sausio pabaigoje Šakių vaikų globos namų direktorius Virginijus Kelertas kreipėsi į savivaldybės administraciją, tarybos narius su siūlymu Šakių rajono savivaldybei pasitraukti iš VšĮ Šakių vaikų globos namai dalininkų ir teises perleisti Šakių evangelikų liuteronų parapijai.
 
Globos namų direktorius V. Kelertas rašte akcentuoja, kad per 11 globos namų gyvavimo metų Šakių rajono savivaldybė skirdavo lėšas išskirtinai tik vaikų išlaikymui, komunaliniams mokesčiams, darbuotojų atlyginimams. To, pasak vadovo, neužtenka, kad įstaiga galėtų išlikti konkurencinga socialinių paslaugų rinkoje teikdama kokybišką ir kainos atžvilgiu konkurencingą paslaugą.

Be to, į globos namus vaikai patenka dažniausiai neturėdami elementarių higienos ir socialinių įgūdžių, su įvairiais sutrikimais. Patalpos turi išlikti tvarkingos, atitinkančios higienos normas ir socialinės globos kokybės reikalavimus, todėl jos turi būti nuolat tvarkomos ir remontuojamos.

Dalininko, tai yra Šakių evangelikų liuteronų parapijos pastangomis buvo surasti partneriai Vokietijoje, Švedijoje ir JAV, kurie iki šiol vieni investavo į globos namų atsinaujinimą. Jei įstaiga būtų darbus atlikusi pati, tai būtų atsiėję apie 300 tūkst. eurų. V. Kelertas atkreipia dėmesį, kad kitas dalininkas, tai yra Šakių rajono savivaldybė, prie įstaigos patalpų rekonstrukcijos neprisidėjo. Jei patalpos būtų nepritaikytos gyventi šeimynomis, šiandien 16-ai vaikų paslaugos negalėtų būti teikiamos.

Tačiau to neužtenka. Pasak evangelikų liuteronų kunigo ir įstaigos vadovo, norint, kad įstaiga sėkmingai toliau funkcionuotų, reikalingos nuolatinės investicijos. 2017 m. reikia pakeisti pastato stogą ir stoglangius. Skaičiuojama, kad tam reikėtų apie 100 tūkst. eurų.

„Parapijos partneriai yra pasiryžę atlikti šiuos darbus su sąlyga, kad savivaldybė pasitrauks iš dalininkų tarpo, nes, Švedijoje ir Vokietijoje bažnyčiai atsiskyrus nuo valstybės, bažnyčiai nėra leidžiama finansuoti įstaigų, kurių steigėjai yra valstybė ar savivaldybė“, – rašoma rašte.

Todėl V. Kelertas tikina, kad savivaldybės tolesnis pasilikimas Šakių vaikų globos namų dalininku pradeda akivaizdžiai trukdyti užsienio šalių labdaringų organizacijų investicijų pritraukimui siekiant ir toliau išlaikyti šeimyninius vaikų globos namus bei dalyvavimui tarptautiniuose projektuose.

Be to, kaip rašo vadovas, valstybės socialinė politika tokia, jog šalyje turėtų nelikti valstybinių vaikų globos namų, todėl savivaldybės dalyvavimas meta šešėlį ant globos namų, kaip valdiškos įstaigos.

„Pagrindinė savivaldybių funkcija tampa tik socialinių paslaugų planavimas, organizavimas, o ne tiesioginis jų teikimas. Vis labiau socialinėje politikoje akcentuojama vaiko globa bendruomenėje“, – tikina V. Kelertas, prašantis priimti sprendimą dėl savivaldybės pasitraukimo iš dalininkų ir savo teises perleisti Šakių evangelikų liuteronų parapijai.

„Esame pasiruošę ir toliau geranoriškai bendradarbiauti su Šakių rajono savivaldybe parduodant kokybiškas paslaugas pagal Šakių rajono savivaldybės poreikius, teikiant prioritetą šio rajono vaikams. Nuo savivaldybės pečių nukristų atsakomybė dėl įstaigos gyvavimo. Išliktų tik socialinės paslaugos pirkimas pagal poreikį“, – žada įstaigos vadovas.

Visgi, jei Šakių rajono savivaldybė nutartų ir toliau likti dalininku, prašoma 2017 m. biudžete numatyti papildomus 100 tūkst. eurų remonto darbams, o visais kitais ateinančiais metais – papildomą finansavimą pastatų remontui ir aplinkos tvarkymui, vaikų žaidimų aikštelių bei rekreacinių zonų įrengimui globos namų teritorijoje ir kt. Preliminariais įstaigos skaičiavimais, tam reikėtų apie 500 tūkst. eurų.

„Kadangi savivaldybei liekant dalininku, sulaukti paramos iš bažnyčios partnerių nelieka galimybių“, – dar kartą rašto pabaigoje akcentuoja V. Kelertas.

Kokį sprendimą priims ir kokią nuomonę šiuo klausimu turės taryba, kol kas neaišku.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

14-1

Reklama


kaimynai


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos